Steven Moffat o odcinku świątecznym

Steven Moffat opowiada o tegorocznym odcinku świątecznym, którego doczekamy się już za dwa tygodnie.

Dwunasty Doktor powróci na nasze ekrany już 25 grudnia w odcinku The Return of Doctor Mysterio. Producent wykonawczy serialu, Steven Moffat, opowiedział o tym odcinku w najnowszym wywiadzie z Radio Times.

Czy możesz opowiedzieć o świątecznej historii i motywach, jakie się w niej znajdą?

the-return-of-doctor-mysterio-promo29-03-12-2016Robimy odcinek o superbohaterach. Mamy tam taką postać, która nazywa się Ghost. Chciałbym zaznaczyć, że nie robimy parodii filmów o superbohaterach, traktujemy to wszystko stosunkowo poważnie, na sposób doktorowo-świąteczny. Nie ogłaszamy nagle, że superbohaterowie żyją w świecie Doctora Who, ponieważ tak nie jest. To historia o małym chłopcu (gra go Logan Hoffman), który przypadkowo zyskuje supermoce, a w dodatku jest fanem komiksów, więc postanawia, że gdy dorośnie, zostanie superbohaterem.

Kim jest Ghost?

the-return-of-doctor-mysterio-promo30-03-12-2016Tak naprawdę nazywa się Grant Gordon, jego dorosłą postać gra Justin Chatwin (znany m.in. z amerykańskiej adaptacji serialu Shameless). Uważam, że wraz z Charity Wakefield (grającą Lucy) są w swoich rolach świetni, absolutnie cudowni. Sprawa z Doctorem Who jest taka, że kiedy go oglądasz, chcesz wrócić do Doktora, do jego wątków i jego występu, a oni, tak jak tylko mogą, ściągają na siebie uwagę. Będziecie szczęśliwi, spędzając czas w ich towarzystwie.

Więc tą dwójkę łączy romantyczny wątek, tak?

Tak jakby. Zobaczycie, to tak trochę jak sprawy z Lois Lane i Clarkiem Kentem (z Supermana).

Czy możesz stwierdzić, że to bardziej opowieść jak z Supermana niż innych historii o superbohaterach?

the-return-of-doctor-mysterio-promo26-03-12-2016Tak. To historia o tym, co by się stało, gdyby mały fan Supermana przypadkowo otrzymał jego moce. Na kogo by wyrósł? To jego sposób życia, zachowywać się jak Superman, co oczywiście jest niepraktyczne i nie da się tak żyć.

W jakich czasach dzieje się akcja odcinka?

Większość historii dzieje się w współczesnym Nowym Jorku.

Ale nie kręciliście tak naprawdę tych scen w Nowym Jorku?

the-return-of-doctor-mysterio-promo37-03-12-2016Nie. Pojechaliśmy do Bułgarii, do studia ze zdumiewającym nowojorskim plenerem, które jest fantastyczne i wygląda jak „filmowy Nowy Jork”. Wygląda jak wersja Supermana grana przez Christophera Reeve’a. Musieliśmy wmontować odpowiedni Nowy Jork w nasze horyzonty. Sądzę, że świetnie przedstawimy to miasto, nadal pracujemy nad jego efektami i nad potworami.

Więc pojawią się w nim potwory?

Są w nim potwory… jest w nim odpowiednia nikczemna fabuła.

Czy to będą całkiem nowe potwory?

the-return-of-doctor-mysterio-promo33-03-12-2016Nie całkiem nowe, prawie nowe. Pojawiły się już wcześniej, widzieliśmy je całkiem niedawno. To bardziej zabawne, jeśli o tym nie wiesz. Mają złowieszczy plan, by podbić Ziemię, a Doktor stara się im w tym przeszkodzić. Napotyka wtedy superbohatera, którego sam przez przypadek stworzył, co komplikuje sprawy.

A jak w tę historię wpisuje się Matt Lucas?

the-return-of-doctor-mysterio-promo20-03-12-2016Kiedy ponownie go spotykamy, podróżuje z Doktorem. Powoli składa w całość to, co się z nim stało i będzie to robił w trakcie następnej serii. My natomiast wiemy, jak to było. Nie ignorujemy tego, ale także nie robimy wielkiego zamieszania z powodu tego, co widzieliśmy w ostatnie święta. Był rozczłonkowany, ale nadal żył, bo znajdował się w Hydroflaxie. Matt jest cudowny, bardzo dobry.

I to będzie dla was ulga, bo nie ma w tym wiele z Bożego Narodzenia, oprócz pierwszej sceny, w której jest samotna choinka i Doktor mówi ho, ho, ho. To tyle. Ignorujemy Boże Narodzenie przez resztę odcinka.

Czy jesteś fanem Supermana?

the-return-of-doctor-mysterio-promo22-03-12-2016Uwielbiam Supermany z Christopherem Reeve’em i to, co zrobili z jego tajną tożsamością – z głupkowatym Clarkiem Kentem i prawie równie głupkowatym Supermanem, z tym całym miłosnym trójkątem, który tam występuje. Uważam, że to było czarujące, więc idziemy w tę stronę superbohaterskiej opowieści. Sam jako dzieciak byłem zafascynowany pomysłem tajnej tożsamości, ponieważ kiedy bywałem głupkowaty i bezużyteczny, nie miałem superbohaterskiego alter ego, by nim sobie to wszystko zrekompensować. Naprawdę żałuje, że jej nie miałem.

Nowy opis fabuły odcinka świątecznego znajdziecie tutaj, a spora galeria zdjęć promujących odcinek czeka na was tu.

Co sądzicie o tym wywiadzie? Czego spodziewacie się po odcinku świątecznym? Jak myślicie, który potwór w nim wraca?

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *