Steven Moffat: jaki będzie Dwunasty Doktor?

W wywiadzie, który przeczytać można w najnowszym numerze Doctor Who Magazine, Steven Moffat uchylił rąbka tajemnicy, jaki będzie Doktor grany przez Petera Capaldiego.

Zdaniem scenarzysty nadszedł czas na wyraźniejsze pokazanie mroczniejszej, bardziej gwałtownej strony Doktora.

Wprowadzanie tak mocnej zmiany [jaką był wybór do roli P. Capaldiego] nie miałoby większego sensu, gdybyśmy nie chcieli skręcić z całym serialem w nieco innym kierunku. Dwie ostatnie inkarnacje Doktora były genialne, ale to byli dwaj mili chłopcy. A Doktor nie zawsze jest taki. Z drugiej strony mieliśmy Doktorów Toma Bakera czy Christophera Ecclestona – szalonych, niebezpiecznych, trudnych.

Gdybyśmy w roli Dwunastego Doktora obsadzili Bena Whishawa, wszyscy wiedzieliby dokładnie, dokąd zmierzamy. Pomyślelibyście: „No tak, kolejny dziwny młody człowiek ze śmiesznymi włosami!” I byłby genialnym Doktorem, ale zaraz po zmianie Clara pomyślałaby tylko „Okej, trochę się zmieniłeś”.

Uważam, że nadszedł czas na większą zmianę. Ta „nowa wersja” serialu jest już tak naprawdę całkiem stara. Bardzo stara… Potrzebujemy Doktora, który skopie wszystkim tyłki, który widza przestraszy i sprawi, że wszyscy dojdą do wniosku, że serial znów jest zupełnie inny.

Źródło: DoctorWhoTVExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

7 thoughts on “Steven Moffat: jaki będzie Dwunasty Doktor?

  1. czyli doktor nr 2 3 w grę wchodzą w pewnym sensie 7 także bo pozostali byli bardziej ekscentryczni niż bad ass a np 3 lubił używać chwytów judo ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *