Steven Moffat: Dwunasty Doktor podbije wasze serca

Do odcinka świątecznego zostały jeszcze tylko dwa tygodnie. Zakochani w Jedenastym Doktorze gromadzą zapasy chusteczek i czekolady. Fani Petera Capaldiego zacierają ręce i szykują konfetti. Nikt nie wie jeszcze, co nas czeka – wszyscy mamy nadzieję, że pokochamy Dwunastego Doktora podobnie jak jego poprzedników, pewni jednak być nie możemy – ale Steven Moffat próbuje nas uspokoić.

Zdaniem producenta nie ma wątpliwości, że Peter Capaldi podbije nasze serca, nawet te, które biją tylko dla Jedenastego Doktora i nie patrzą w przyszłość z entuzjazmem.

Jestem przekonany, że stali widzowie zaakceptują nowego Doktora – będzie na tyle różnić się od swojego poprzednika, że tęsknota za Mattem nie przysłoni całej reszty i nie będzie jedyną emocją odczuwaną przez fanów.

Uważa również, że Peter Capaldi przyciągnie do serialu nowych widzów.

Wielu zainteresuje się „Doctorem Who” właśnie dlatego, że głównego bohatera zagra Peter. I będziemy mogli im powiedzieć: myśleliście, że to nie serial dla was? Ależ oczywiście, że to serial dla was!

Byłem bardzo ciekawy, jak zostanie przyjęty przez fanów. Myślałem, że nie spotka się z większą krytyką. Jego wybór jest z naszej strony pewną deklaracją. Ludzie czasami próbują podchodzić do „Doctora Who” z cynizmem. Mówią „to już nie ten serial, co kiedyś…” – a przecież to nie jest coś, co można w jakikolwiek sposób zmierzyć.

Obsadziliśmy w roli nowego Doktora jednego z ulubionych i najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich aktorów. Peter Capaldi dostał przecież Oscara! To najlepszy dowód na to, jak ważny jest „Doctor Who” i z jaką skalą mamy do czynienia. Potwierdza to zwłaszcza fakt, jak tą rolą zachwycony jest sam Peter. Powiedział, że to coś, o czym zawsze marzył. To dla niego niezwykle ważne. Kogoś takiego potrzebujemy: osoby, która to kocha i będzie traktować poważnie – może poważniej niż cokolwiek innego.

peter capaldi

Mimo krążących po sieci memów i żartów nie możemy się spodziewać, że stery TARDIS przejmie Malcolm Tucker, grany przez Capaldiego w serialu The Thick of It bohater znany z ostrego języka i braku zahamowań.

Wyraża to pierwsze zdjęcie promocyjne Petera – widać to w jego twarzy, w geście dłoni: to nie Malcolm Tucker, to Doktor.

Źródło: DoctorWhoTVExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Steven Moffat: Dwunasty Doktor podbije wasze serca

  1. Na początku myślałam, że nie przeżyję Capaldi’ego…Ale namyślałyśmy się trochę z koleżanką i doszłyśmy do pewnego wniosku…

    Szalik albo stos~

    Jak będzie nosił szalik, to będzie pełnia szczęścia <3

  2. Ten serial opiera się na zmianach, jednak jest to pierwsza, którą przeżywam na bieżąco.
    Więc ciężko mi będzie na pewno, ale myślę, że Calpadi odnajdzie się w roli Doktora i później będę za nim tęsknić tak jak za innymi. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *