Stephen Fry może się pojawić w 12 serii

Szanowany na Wyspach i całym świecie Stephen Fry to wszechstronny komik, pisarz, aktor i prezenter, wielokrotny prowadzący brytyjskich nagród BAFTA. Polskiemu widzowi znany jest najbardziej z Czarnej Żmii („Black Adder”) i V jak Vendetta („V for Vendetta”). A teraz wygląda na to, że do jego bogatej filmografii dołączy gościnny występ w 12 serii Doctor Who.

Plotka o dołączeniu Frya do obsady 12 serii wypłynęła, gdy aktora rzekomo przyłapano na planie w Swansea (Walia). Użytkowniczka Twittera @Bethasaurus95 przez kilka dni dzieliła się zdjęciami z planu 12 serii oraz selfie z aktorami. Tym razem, wraz z kolejną porcją zdjęć, podzieliła się informacją, że widziała tam Stephena Frya w tweedowym garniturze w stylu lat czterdziestych. Dodała także, że w pokoju widocznym na zdjęciach wcześniej znajdował się również portret królowej Wiktorii.

https://twitter.com/Bethasaurus95/status/1098209212943998978

Dociekliwym whovianom z pewnością nie umknęła jednak informacja, że aktor miał już do czynienia ze światem Doctor Who. Stephen Fry podkładał głos pod Ministra Ryzyka (ang. Minister of Chance), Władcę Czasu pojawiającego się w internetowej serii Death Comes to Time emitowanej w latach 2001-2002. Fry pracował także nad niestety niewykorzystanym scenariuszem do jednego z odcinków drugiej serii serialu – zamiast niego w 2006 roku wyprodukowano Kto się jej boi („Fear Her”).

Co więcej, Fry miał być też jednym z mężów River Song, wedle aluzji przedstawionej w odcinku świątecznym z 2015 roku. Jeżeli rzeczywiście pojawi się  w 12 serii, to dopiero może skomplikować sprawy!

Uwagę zwraca też wspomniany wcześniej portret królowej Wiktorii. Czy to oznacza powrót władczyni na ekrany? Jeśli tak, to w jakim wieku? A może zagra ją znana z roli Wiktorii w innej brytyjskiej produkcji pewna znana młoda aktorka… Jenna Coleman? Taki zwrot akcji mógłby napisać chyba tylko Steven Moffat!

Źródło: Doctor Who TVFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Stephen Fry może się pojawić w 12 serii

  1. Cameo Jenny byłoby fajnym gestem. Tylko czy miałaby na to czas. Na ile się orientuje gra w 2 serialach więc może być zajęta. #Oswin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *