Specjalne wydanie The Enemy of the World jest już blisko

BBC Worldwide potwierdziło, że w marcu zostanie wydane specjalne wydanie historii The Enemy of the World z Drugim Doktorem.

The Enemy of the World to sześcioczęściowa historia, która była emitowana pomiędzy 1967 a 1968 rokiem i należała do piątego sezonu klasycznych serii. Historię tę odkryto kilka lat temu i została wydana na DVD w 2013 roku z okazji 50 rocznicy serialu. W specjalnym wydaniu znajdziemy m.in. komentarze i dokumenty zawierające wypowiedzi takich osób jak Frazer Hines, Mary Peach czy Gordon Faith.

A tak prezentuje się okładka wydania:

Poniżej prezentujemy oficjalny opis:

Odzyskana i odrestaurowana – klasyczna przygoda Patricka Troughtona!

TARDIS ląduje na australijskiej plaży w XXI wieku. Ale to nie święta na wybrzeżu – w ciągu kilku minut Doktor, Jamie i Victoria zostają zaatakowani. Wkrótce po tym odkrywają, że Doktor przypomina lidera Salamandera, przyszłego dyktatora, który chce dominować nad światem. Doktor i jego towarzysze zostają wciągnięci w niebezpieczną grę pełną intryg i podstępów…

A tak prezentują się dodatki:

  • Odnowione odcinki. Mimo że zostały odnowione już w 2013 roku, Peter Crocker z zespołu renowacji użył bardziej zaawansowanej technologii, by prezentowały się one w jak najlepszej jakości.
  • Treasures Lost and Found. Przy tak wielu informacjach na temat każdej historii Doctor Who nie jest łatwo dowiedzieć się czegoś zupełnie nowego. Toby Hadoke wyrusza na niezwykłe poszukiwanie skarbów, by dowiedzieć się wszystkiego na temat produkcji. Przy okazji przeprowadzi wywiady z obsadą i ekipą serialu, w tym z Frazerem Hinesem, Mary Peach oraz Davidem Troughtonem, dla którego ta historia była pierwszym razem w telewizji: wystąpił tam jako statysta.
  • Recovering the Past – The Search for The Enemy of the WorldZupełnie nowy wywiad z łowcą odcinków, Philipem Morrisem. Dowiemy się, jak odnalazł ostatnią istniejącą kopię tej historii w zakurzonym pokoju na afrykańskiej pustyni.
  • Remembering Deborah Watling. Rodzina, przyjaciele i współpracownicy składają hołd Deborah Watling, która grała Victorię Waterfield, towarzyszkę Drugiego Doktora.
  • Komentarze audio na temat sześciu odcinków. Komentarze autorstwa Frazera Hinesa, Mary Peach, Gordona Faitha, Miltona Johnsa i Sylvie James. Ich moderatorem jest Simon Harries.
  • Produkcyjne napisy do sześciu odcinków. 
  • Galeria zdjęć autorstwa Dereka Handleya.
  • Scenariusze wszystkich sześciu odcinków w wersji PDF. 

Premiera już 26 marca! Kto się skusi?

Źródło: The Doctor Who CompanionUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Specjalne wydanie The Enemy of the World jest już blisko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *