Specjalne odcinki z Davidem Tennantem w nowym wydaniu

Odcinki specjalne, w których mogliśmy ujrzeć przygody Davida Tennanta jako Dziesiątego Doktora z 2009 roku, 2 września ukazały się jako specjalne wydanie na Blu-ray w steelbooku.

Pewnie doskonale pamiętacie, o czym są historie, które znalazły się w tym zestawieniu, ale na wszelki wypadek przypomnijmy. W Następnym Doktorze („The Next Doctor”) Dziesiąty Doktor spotyka postać (graną przez Davida Morrisey’a), która zdaje się być jego przyszłym wcieleniem, prześladowanym przez Cybermenów na ulicach wiktoriańskiego Londynu. Planeta umarłych („Planet of the Dead”) pokazuje nam Władcę Czasu, podróżującego przez tunel czasoprzestrzenny w autobusie linii 200. Przybywa na miejsce potencjalnej ludzkiej tragedii w Wodach Marsa („The Waters of Mars”). Wreszcie, gdy następuje Koniec czasu („The End of Time”),  Mistrz powraca, zaprowadzając piekło na Ziemi.

Na dodatek steelbook zawiera dwie animowane historie z Dziesiątym: The Infinite Quest oraz Dreamland.

Oto opis całego wydania:

To pełne wydanie zawiera wszystkie odcinki specjalne z 2009 roku, w których wystąpił David Tennant: Następny Doktor, Planeta umarłych, Wody Marsa i obie części Końca czasu.  Zawiera także następujące dodatki: komentarz obsady i ekipy, usunięte sceny, ekskluzywny wideo pamiętnik Davida Tennanta, Doctor Who: Ściśle tajne („Doctor Who Confidential”), Doctor Who na The Proms,  Comic Conie i inne.

Ta limitowana edycja w wersji steelbooka zawiera także dodatkową płytę z dwoma animowanymi odcinkami: Dreamland i The Infinite Quest.

Jeżeli nie pamiętacie, o czym są te animowane odcinki, mamy dla was także ich opisy.

Dreamland ukazuje słynną TARDIS, po wylądowaniu na pustyni w USA. Natknąwszy się na tajemniczy, pozaziemski artefakt w lokalnej restauracji, Doktor trafia do Strefy 51 (znanej także jako Dreamland), najpilniej strzeżonej bazy wojskowej w Stanach Zjednoczonych.  Dokror podejmuje się misji uratowania Rivesha Mantilaksa przed  bezwzględnymi Viperoksami i szponami amerykańskiej armii.  Odcinek stworzono w przykuwającej wzrok animacji 3D wysokiej rozdzielczości. Doktor, grany przez Davida Tennanta, u którego boku stanęło dwoje nowych towarzyszy, Cassie i Timmy, staje naprzeciw nowej rasy kosmitów, potwornych Viperoksów, którym przewodzi Lord Azlok.

Oparty na wspaniałym i popularnym serialu The Infinite Quest ukazuje Doktora i jego towarzyszkę, Marthę, w nowym,  kreskówkowym wymiarze. Para wyrusza w animowaną przygodę przez kosmos, podążając szlakiem wskazówek przez dzikie i wspaniałe obce światy, by odnaleźć położenie legendarnego zaginionego statku kosmicznego, Infinite. Jednak kosmiczny pirat Baltazar także poszukuje statku, wierząc, że dzięki temu spełni swoje najgłębsze pragnienie – zniszczyć Ziemię i rządzić galaktyką. Ta pełna akcji kreskówka ze wspaniałą animacją trzyma w napięciu równie dobrze, jak zwykły odcinek Doctor Who.

Niestety, The Wedding of Sarah Jane Smith – jedno z ostatnich wystąpień Tennanta w roli Dziesiątego (w doktorowym spin-offie Przygody Sary Jane), nie został zawarty w tym wydaniu.

Zamierzacie zaopatrzyć się w tego steelbooka? To może być dobra okazja do odświeżenia sobie ostatnich odcinków z Dziesiątym i poznania jego animowanych przygód.

Źródło: The Doctor Who Companion

Daj na ciastko!


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Status: student robotyki.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *