Sherlockon Polska – patronujemy drugiej edycji

Doktor i Sherlock Holmes mają sporo wspólnego. Jeśli Wielka Brytania ma jakichś typowo swoich superbohaterów, to właśnie ta dwójka miałaby szansę załapać się na ten tytuł. Również fani ich łączą – wiemy, że wielu z naszych czytelników lubi Holmesa, jeśli nie w wersji Conana Doyle’a, to w wersji Moffata i BBC. Postanowiliśmy więc objąć patronatem holmesową imprezę. Zapraszamy was na Sherlockon!

Sherlockon 2018, jedyny polski konwent fanów Sherlocka Holmesa, nadchodzi!

Weekend 30 czerwca – 1 lipca 2018

Warszawa, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, ul. Kajakowa 12b

Sherlockon Polska, największe polskie święto fanów Sherlocka Holmesa i Doktora Watsona, powraca! Tym razem organizatorki zapraszają fanów detektywa do wspólnego przywitania lata.

„Gdy rok temu organizowałyśmy konwent, nie spodziewałyśmy się, że przyjedzie na niego tak wiele osób z całej Polski. Łącznie odwiedziło nas około 700 osób. W tym roku postawiłyśmy na piękne przestronne wnętrza Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów – mówi Katarzyna Kowalska, współorganizatorka konwentu. – Sala widowiskowa będzie miejscem pokazów, koncertów i konkursów, a w przeszklonych salach odbędą się prelekcje, panele dyskusyjne i warsztaty w ramach premierowej „Strefy Warsztatowej”.”

Grafika promująca Sherlockon.

Tegoroczny konwent potrwa dwa dni i zapewni ogrom atrakcji fanom w każdym wieku. Odbędą się m.in.:

  • prelekcje i panele dyskusyjne
  • pokaz technik kryminalistycznych i zbierania śladów z miejsca zbrodni przygotowany przez kryminologów ze Szkoły Policyjnej w Pile
  • Strefa Warsztatowa: warsztaty o rysowaniu, z mowy ciała, z przygotowywania materiału filmowego, warsztat językowy z wymowy brytyjskiej
  • wykład-warsztat z pszczelarstwa miejskiego i budowania uli (słynny detektyw na emeryturze zajmował się hodowlą pszczół)
  • konkurs cosplay
  • występ trio skrzypcowego Golden Violins (nowy program, tematy z serialu BBC “Sherlock”)
  • pokaz sztuki walki bartitsu (klub walki L’ExtremeEst)
  • konkursy i gry dla uczestników: sherlockowe bingo, kalambury
  • gra terenowa ”Niedokończona sprawa Sherlocka Holmesa”

Na fanów czekać będzie także popiersie Sherlocka Holmesa wykonane w całości z prawdziwej mlecznej czekolady. W ramach współpracy fandomowej uczestnicy będą mogli także wejść do repliki TARDIS z serialu „Doctor Who” i zrobić sobie przy niej zdjęcie w towarzystwie kartonowych postaci naturalnej wielkości Sherlocka Holmesa i Johna Watsona z serialu BBC.

Akredytacje w cenie 20 zł (jednodniowe) i 30 zł (weekendowe) można kupić przez internet: https://czendo.wixsite.com/sherlockon/bilety

Facebook: https://www.facebook.com/SherlockonPolska/

Strona internetowa: https://czendo.wixsite.com/sherlockon

Lubicie Sherlocka Holmesa? Kto się wybiera na Sherlockon?Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *