SFX: Steven Moffat zapowiada odcinki 8 serii

Poniżej raczej teasery niż spoilery: nie zdradzają treści odcinków, tylko zapowiadają krótko, czego możemy się spodziewać.

sfxDziś ukazał się nowy numer magazynu SFX. Znajduje się w nim wywiad ze Stevenem Moffatem, w którym producent opisuje krótko odcinki zbliżającej się ósmej serii tak, by dać czytelnikom przedsmak tego, co ich czeka, ale nie zepsuć im niespodzianki.

Oto jak wyglądać będzie ósma seria:

Odcinek 1: Clara musi zmierzyć się z faktem, że jej najlepszy przyjaciel stał się właśnie kimś innym; w zastanawianiu się, czy dalej lubi Doktora, przeszkadza jej, oczywiście, potwór.

Odcinek 2: Doktor trafia do miejsca, gdzie absolutnie nie powinien był się znaleźć. Zamieszani w to będą Dalekowie.

Odcinek 3: Doktor spotyka Robina Hooda w zabawnym, choć niepozbawionym poważniejszych nut odcinku. Na czym polega bycie bohaterem? I czy Doktor jest dobry?

Odcinek 4: Doktor przeżywa coś na kształt nerwowego załamania… Mało efektów specjalnych, aluzja do Coupling i niewielki występ gościnny, a więc odcinek zupełnie nie w stylu ostatnich serii.

Odcinek 5: Awanturnicza historia nawiązująca do gatunku filmu heist  – opowiadającego o kryminalistach i kradzieżach. Ale jak to w „Doktorze Who”, nie obędzie się bez potwora.

Odcinek 6: Jak na twoje życie wpłynęłaby ucieczka z kimś takim, jak Doktor? Zabawny odcinek z poważniejszymi elementami, przypominający nieco Lokatora („The Lodger”).

Odcinek 7: Solidny, dramatyczny odcinek z potworami i wszystkim, czego oczekuje się po odcinku „Doktora Who”. Nawiązuje do jednej z wcześniejszych historii.

Odcinek 8: Świetny nowy potwór, śpiewająca Foxes i… nawiązanie do jakiejś niewyjaśnionej kwestii z pierwszej serii Matta Smitha.

Odcinek 9: Historia, która zaczyna się uroczo, a zmienia się w horror. Pod względem wizualnym: olśniewający i z zupełnie nowym elementem…

Odcinek 10: Piękny i poetycki; baśniowy, ale nie w stylu, do jakiego przyzwyczaił nas Steven Moffat. Inny niż wszystko, co dotychczas widzieliśmy.

Odcinek 11/12: Napakowany akcją, z Cybermenami i UNIT-em. Dużo emocji: relacja Doktora i Clary niekoniecznie dobrze wpływa na ich najbliższe otoczenie.

Źródło: DoctorWhoTV

To już brzmi nieco konkretniej! A zarazem nie są to spoilery, bo właściwie dalej nic nie wiemy na temat fabuły. Wiemy tylko, czego mamy być ciekawi. Tajemniczy dziesiąty odcinek szczególnie mnie intryguje. I jaką kwestię z ery Jedenastego Doktora Steven Moffat postanowił rozwiązać? Tyle pytań… Zapraszam do komentowania poniżej lub włączenia się do dyskusji na nowym forum.Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

9 thoughts on “SFX: Steven Moffat zapowiada odcinki 8 serii

 1. To czas obejrzeć serię 5. po raz kolejny, tym razem notując wszystkie niewyjaśnione jeszcze niejasności :)

  1. Coś czuję, że mój zeszyt od teorii dzisiaj się rozleci :)
   A poza tym niepokoi mnie to: “relacja Doktora i Clary niekoniecznie dobrze wpływa na ich najbliższe otoczenie.”
   Moff, co ty chcesz zrobić?!

   1. Nie notuj w zeszycie, dziel się teoriami! :D
    Co do tego drugiego – tak mi się wydaje, że gdy niemal wszyscy się spodziewają, że to przemiana Doktora będzie głównym tematem, w serialu zobaczymy przemianę Clary – że coś się z nią stanie w tej serii, rozwinie się w jakimś nieprzewidzianym kierunku, może nowy Doktor i jego niewątpliwie trudny charakter + konieczność łączenia Doktor-life i Earth-life sprawią, że coś się solidnie posypie… Nie sądziłam, że będę aż tak zaintrygowana.

    1. To byłby dobry pretekst, żeby pokazać, co się właściwie stało między (?) finałem poprzedniego sezonu a jubileuszowym, przypuszczam, że Moff jednak tak zupełnie otwartego tego wszystkiego nie zostawi.

 2. kwestia z Ery Jedenastego Doctora….
  “wiązanie do jakiejś niewyjaśnionej kwestii z pierwszej serii Matta Smitha.ę
  ja mam nadzieję, że chodzi o kwestię River Song z odcinka o Płaczących Aniołach, że Doctor nigdy nie odbiera telefonu. Czekam… :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *