Sezon 7 (1970)

Trzeci Doktor (Jon Pertwee)

Spearhead from Space

Scenariusz i reżyseria: Robert Holmes i Derek Martinus
Bohaterowie: Liz Shaw (Caroline John), brygadier Lethbridge-Stewart (Nicholas Courtney), Channing (Hugh Burden), major Scobie (Hamilton Dyce), kapitan Munro (John Breslin)
Liczba odcinków: 4
Miejsce i czas akcji: Ziemia, rok 1970
Gatunek: Film sensacyjny
O czym? Jedynie Doktor ma wiedzę wystarczającą, żeby odnaleźć i pokonać intelekt sterujący żywymi manekinami, które zinfiltrowały Ziemię, ale najpierw musi dojść do siebie po ostatnich wydarzeniach i odnaleźć brakujące klepki.
Co wyniesiesz z tego odcinka? Nigdy nie ufaj ludziom, którzy przynoszą ci kwiaty bez powodu


Doctor Who and the Silurians

Scenariusz i reżyseria: Malcolm Hulke i Timothy Combe
Bohaterowie: Liz Shaw (Caroline John), brygadier Lethbridge-Stewart (Nicholas Courtney), kapitan Hawkins (Paul Darrow), major Baker (Norman Jones)
Liczba odcinków: 7
Miejsce i czas akcji: Ziemia, rok 1970
Gatunek: Thriller
O czym? Nowy reaktor jądrowy sprawia problemy – okazuje się, że w jaskiniach mieszkają tajemnicze, humanoidalne gady, chcące wypowiedzieć wojnę rodzajowi ludzkiemu.
Co wyniesiesz z tego odcinka? Dobrze nastawiony budzik to podstawa cywilizacji


The Ambassadors of Death

Scenariusz i reżyseria: David Whitaker i Michael Ferguson
Bohaterowie: Liz Shaw (Caroline John), brygadier Lethbridge-Stewart (Nicholas Courtney), sierżant John Benton (John Levene), generał Charles Carrington (John Abineri)
Liczba odcinków: 7
Miejsce i czas akcji: Ziemia, rok 1970
Gatunek: Thriller
O czym? Ziemia traci kontakt z astronautami przebywającymi na pokładzie sondy kosmicznej, a załoga innego statku zostaje porwana.
Co wyniesiesz z tego odcinka? Jeśli się za kogoś podajesz, uważaj na ilość promieniowania, jaką wydzielasz, bo to może cię zdradzić w najmniej odpowiednim momencie


Inferno

Scenariusz i reżyseria: Don Houghton oraz Douglas Camfield i Barry Letts
Bohaterowie: Liz Shaw (Caroline John), brygadier Lethbridge-Stewart (Nicholas Courtney), Benton (John Levene), profesor Stahlman (Olaf Pooley), sir Keith Gold (Christopher Benjamin)
Liczba odcinków: 7
Miejsce i czas akcji: Ziemia/równoległa Ziemia, rok 1970
Gatunek: Film sensacyjny
O czym? Ziemscy naukowcy pracują nad projektem Inferno, mającym na celu dowiercić się do jądra Ziemi, by móc czerpać z niego energię, a tymczasem TARDIS przypadkowo przenosi Doktora do równoległej rzeczywistości, gdzie projekt jest już na ukończeniu.
Co wyniesiesz z tego odcinka? BHP istnieje nie bez powodu