ScreenSkills oferuje “podróż życia” dla scenarzystów, którzy napiszą odcinek 13 serii Doctor Who

Nowi scenarzyści mogą otrzymać swoją szansę, by napisać odcinek 13 serii Doctor Who. I jeszcze sporo na tym zarobić! Grupa ScreenSkills i producent Luthera Marcus Wilson (który pracował w Doctor Who w latach 2011-2013) nagrodzą stypendiami wartymi 15 tysięcy funtów brytyjskich pięciu nowych scenarzystów, którzy stworzą spekulacyjny scenariusz do Doctor Who lub Z pamiętnika położnej („Call The Midwife”).

Ci scenarzyści otrzymają szanse, by pracować z głównymi scenarzystami w pokoju scenarzystów. Żaden z nowych scenarzystów, który zgłosi się do konkursu, nie może mieć na swoim koncie pracy w serialach, ma nie mieć żadnego doświadczenia z pokojami scenarzystów, a do tego nie może mieć więcej niż dwie produkcje, w których występują na liście twórców. Mogą oni jednak pracować wcześniej w teatrze, radiu lub operach mydlanych.

W konkursie mogą wystartować tylko producenckie firmy. Producenci nie muszą użyć scenariuszy, które zostaną nadesłane, ale jeśli tak się stanie, to ich autorzy zostaną wynagrodzeni.  Zoe Cooper, scenarzystka, która pracuje w The National Theatre, jest już pierwszą zwyciężczynią, która napisała scenariusz do Z pamiętników położnej. 

Inne znane seriale, również mogą dołączyć do tej inicjatywy w przyszłości. Być może w 13 serii zobaczymy nowego scenarzystę, który znalazł się w ekipie produkcyjnej dzięki temu konkursowi.

Źródło: The Doctor Who CompanionUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *