Save the day! Dziś cały świat ogląda The Day of the Doctor

Czasami małe fanowskie inicjatywy gwałtownie się rozrastają i tak też się stało z pomysłem Emily Cook, redaktorki Doctor Who Magazine, by w ramach odstresowania w czasach wirusa i kwarantanny obejrzeć wspólnie odcinek uświetniający 50 rocznicę Doctor Who, czyli Dzień Doktora (“The Day of the Doctor”) z 2013 roku.

Akcja, wspomagana rocznicowym hashtagiem #savetheday, dorobiła się wydarzenia na Facebooku. Polega to na tym, że każda zainteresowana osoba we własnym zakresie włącza sobie odcinek o ustalonej porze – czyli dziś o 20:00 polskiego czasu – a następnie uczestniczy we wspólnym przeżywaniu go na nowo. Przyłączamy się do tego, oczywiście – zapraszamy was do dyskusji w wątku w grupie Pod kopułą albo pod odpowiednim wpisem na naszej stronie na Facebooku.

Samo w sobie byłoby to już bardzo sympatyczne, jednak… pomysł podłapało BBC i twórcy serialu.

Steven Moffat zapowiedział niespodziankę związaną z tym odcinkiem. Pojawi się w sieci o 19:30. Scenarzysta napisał krótką scenkę do odcinka (bohaterem lub bohaterką ma być “bardzo lubiana postać”) i jak powiedziała Emily Cook:

Skoro wszyscy siedzimy w domach w izolacji i nie mamy za dużo do zrobienia, i jako że wielu fanów podłapało pomysł wspólnego oglądania The Day of the Doctor, pomyślałam, że fajnie byłoby stworzyć nowy filmik wprowadzający do odcinka, podobny do tego, jaki emitowany był w kinach przed równoczesnym globalnym pokazem w 2013 roku.

Doctor Who pobił wówczas rekord: równoczesną emisję zorganizowano w 94 krajach…

A wprowadzenie w kinach wyglądało tak:

Emily Cook opowiedziała o produkcji tajemniczego spotu:

Zapytałam Stevena Moffata, co sądzi o tym pomyśle, a on, ku mojemu zdumieniu, entuzjastycznie się przyłączył! Napisał rewelacyjną scenę! Po raz pierwszy coś takiego powstało całkowicie zdalnie, na odległość, ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w produkcję przebywającymi w izolacji w swoich domach. Mam nadzieję, że fanom się spodoba!

Dla kronikarzy z przyszłości: ma to związek z epidemią koronawirusa, COVID-19.

Na razie mamy do obejrzenia inny filmik: stworzone przez BBC nieoficjalne intro do dzisiejszego oglądania:

Przyłączycie się? Nie zapomnijcie podzielić się potem wrażeniami w różnych miejscach w sieci, opatrując je hashtagiem #savetheday!

Źródło cytatów: Radio Times



Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *