Sarah Dollard o Doctor Who i Trzynastej

Sarah Dollard to jedna z naszych ulubionych osób z ekipy Doctor Who. Choć ma na koncie scenariusze do tylko dwóch odcinków, odcisnęła swój znak na serialu, opisując ulicę-pułapkę i śmierć Clary w Zmierz się z krukiem („Face the Raven”) i Doktora nokautującego rasistę w Cienkim lodzie („Thin Ice”). Chcemy wam więc przytoczyć jej wypowiedzi o fenomenie Doctor Who i epoce Trzynastej Doktor.

Co ją przyciągnęło do serialu?

Doctor Who jest mieszanką zabawy, dziwności i grozy, co zawsze bardzo do mnie przemawiało. Kiedy serial wrócił w 2005 roku, byłam już dorosłym widzem, ale wszystkie te elementy były znów w nim obecne – w dodatku wspanialsze i atrakcyjniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Kluczowe w serialu są jej zdaniem jego humor, szybkie tempo i kreatywne rozwiązywanie problemów.

Doctor Who celebruje bycie ciekawym  – i nadaje ciekawości romantycznego wydźwięku. Opowiada o byciu otwartym i empatycznym względem rzeczy i osób, które się od nas różnią.

A sama postać Doktora?

Doktor jest fascynującą, odurzającą postacią, a to wszystko okraszone jest wizją kogoś, kto przychodzi do ciebie i wyrywa cię z twojego życia. Podróże w TARDIS są jak wieczne wakacje.

Sarah Dollard, co nieszczególnie nas zdziwiło, bardzo ucieszyła się na wieść, że Trzynastą Doktor zagra kobieta.

Cieszę się, myśląc o dzieciach, zarówno dziewczynkach, jak i chłopcach, którzy będą się wychowywać z Doktor w kobiecym ciele. Cieszy mnie też, co ta zmiana oznacza dla fandomu. Eksplozja fanowskiej twórczości o Trzynastej… To cudowne. Każde dzieło sztuki związane z tą bohaterką sprawia, że narastają we mnie ogromne emocje.

Ma też odpowiedź na krytykę pomysłu oddania roli Doktor aktorce.

Istnieje sporo osób, którym brakuje empatii. Media zawsze przedstawiały to, co im bliskie i znane. Nie dostrzegali, że konieczna jest zmiana. Teraz zawodzi ich wyobraźnia i nie mogą zrozumieć, dlaczego dla osób, które się od nich różnią, może być ważne, by dla odmiany zobaczyć swoje odbicia na ekranie.

Przy okazji przypominamy wywiad, który sami przeprowadziliśmy z Sarah Dollard przy okazji tegorocznego SerialConu. Było cudownie!

Źródło: TV GuideExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *