Samantha Spiro o swojej roli

Jakiś czas temu Samantha Spiro ogłosiła, że pojawi się w nowej serii Doctora Who. Odcinki mijały, a aktorka nadal nie pojawiła się na ekranie. Teraz wiemy już, w jaką postać się wcieli.

O występie aktorki informowaliśmy tutaj. W Polsce informacja ta przeszła bez większego echa, natomiast w Wielkiej Brytanii od momentu pojawienia się tej informacji trwały wielkie spekulacje. Fani stawiali na to, że zagra ona Susan – wnuczkę Doktora, kolejne wcielenie Mistrza czy w końcu nawet samego Trzynastego Doktora.

Samantha Spiro wyznała w końcu, że zagra zupełnie nową postać o imieniu Hazran. Aktorka opowiedziała:

Hazran mieszka na farmie w pięknym, wiejskim otoczeniu. W tym gospodarstwie pilnuje i opiekuje się kilkorgiem dzieci, są tam także dorośli, którzy pracują na roli. To całkiem sielankowe, lecz kiedy ją spotykamy, życiu mieszkańców zagrażają Cybermeni, więc nic dla niej nie jest w tym momencie w porządku. Ona jest typem osoby, która stara się trzymać wszystko w garści, ale pewnie by jej się to nie udało, gdyby nie pomoc Doktora.

Aktorka odniosła się także do spekulacji na temat jej roli:

To zaczęło się po tym, jak już nakręciłam swoje sceny. Więc wiedziałam, że nie będę nowym Doktorem. Zawsze jest fajnie, kiedy pojawiają się spekulacje takie jak te. A ponieważ nikt nie wie, kto zostanie nowym Doktorem, to pozwalasz ludziom, by o tym rozmawiali. To całkiem niezła zabawa. Wspaniała dla mnie, osoby, która nie spodziewała się, że będzie robić rzeczy tego typu i strzelać do Cybermenów z pistoletu – to było cudowne!

Rzeczywiście, aktorkę możemy dostrzec w materiałach promocyjnych finału 10 serii.

Spiro to nagradzana aktorka, która wystąpiła m. in. w Grze o Tron, gdzie zagrała Melisę Tarly czy w komedii Psychobitches, w której pojawiła się u boku Marka Gatissa,  zobaczymy ją również w opowiadającym o Barbarze Windsor Babs.

Jak wypadnie w Doctorze Who? Przekonamy się już w sobotę.

Źródło: Radio Times

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *