Rzucili plan! – czyli atrakcje whomanistyczne Polconu

Nareszcie wiemy na pewno, co doktorowego czeka was na zbliżającym się Polconie!

Oprócz oczywistej premiery najnowszej serii, mamy dzisiaj dla Was same cudowne wiadomości. Szykuje się kilka ciekawych prelekcji – ale po kolei!

piątek, godz. 14:00, blok Literacki II

Doctor Who EU: bardzo dziwny wszechświat

Listę whomanistycznych atrakcji na Polconie 2014 otwiera prelekcja Olgi „Blownie” Doszyń – zatwardziałej fanki Classic Who, która wie o serialu (i nie tylko) naprawdę wiele! ;)

 

piątek, godz. 19:00, blok Prelekcyjny II

Dobry, zły i brzydki – Steven Moffat kontra whomaniści

Na piątek to jeszcze nie koniec atrakcji, bo Magdalena „Lierre” Stonawska (z drobną pomocą Gingerstorm) przygotowała prelekcję poruszającą dosyć drażliwy temat. ;) Oto jej oficjalny opis:

Ostatnie trzy serie „Doktora Who” – i zbliżająca się następna – to dzieła Stevena Moffata: wielokrotnie nagradzanego scenarzysty, producenta i naczelnego trolla BBC. Jedni go kochają, inni życzą mu jak najgorzej; jedni wychwalają go pod niebiosa, inni chcieliby wymazać pamięć o nim ze wszechświata. Co takiego jest w tym twórcy, powszechnie tak cenionym, że w części whomanistów wyzwala najgorsze instynkty? Czym jego panowanie wyróżnia się na tle poprzednich epok długiej historii „Doktora Who”? I czy na pewno zasługuje na tak ostrą krytykę ze strony swoich współfanów? W prelekcji postaram się dotrzeć do źródeł problemu. Gallifrey.pl.

 

sobota, godz. 20:00, blok Prelekcyjny I

Wszechświat nieskończoności, czyli Doctor Who w literaturze, audio i komiksie

Mam nadzieję, że nie macie jeszcze dosyć – bo w sobotę naprawdę będzie się działo! Nasz redakcyjny Mistrz Wszechświata Rozszerzonego, Piotr „hybryd01” Mandera, przygotował dwugodzinną prelekcję jeszcze głębiej wchodzącą w temat expanded universe… oto jej opis:

15 dni, 11 godzin i 10 minut. Tyle czasu potrzebne jest, aby bez zaspokajania podstawowych czynności życiowych skonsumować wszystkie 800 dotychczasowych odcinków najdłużej nadawanego serialu SF w historii telewizji. Dla zjadacza seriali (szczególnie science-fiction) nic trudnego, wręcz sama przyjemność. Ale co gdy obejrzymy już wszystko, do nowego sezonu zostało kilka miesięcy a my wciąż mamy mało Doktora? Nagle okazuje się, że franczyza stoi jeszcze na trzech innych nogach. Przed nami jawią się stosy literatury, 50 lat komiksowych pasków oraz jeśli nie tygodnie to całe miesiące nagrań ze słuchowiskami i audiobookami. A wszystko to w wielu przypadkach znacznie lepsze od tego, co możemy zobaczyć w telewizji. Jak się w tym połapać? Od czego zacząć a z czym dać sobie spokój i zostawić ewentualnie na emeryturę? O 50 latach Doctor Who w mediach innych niż telewizja opowie członek redakcji serwisu Gallifrey.pl.

A to jeszcze nie koniec! Zaraz po prelekcji Piotra odbędzie się spotkanie z Radą Redakcji Gallifrey.pl, czyli Lierre, Hybrydem i Le bien qui fait Mal. Będziecie mogli zadać im pytania dotyczące serwisu, planów na przyszłość, czego tylko chcecie… natomiast po spotkaniu, we współpracy z fanami, planujemy jeszcze więcej niespodzianek!

Zapraszamy serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *