Rose Tyler w nowym słuchowisku

Już ukazał się własny spin-off Rose Tyler w formie słuchowiska, The Dimension Cannon. Wydarzenia w tej historii można umieścić czasowo w czwartej serii, przed zetknięciem się Rose z Donną w odcinku Skręć w lewo („Turn Left”). W słuchowisku możemy bliżej poznać wydarzenia, które doprowadziły do ponownego spotkania Rose i Dziesiątego Doktora. Historie te zgłębiają różne wersje równoległych Ziem, a także przedstawiają znane nam już postacie w nowych odsłonach.

Mamy dla Was opisy poszczególnych przygód:

1.1 The Endless Night  (Jonathan Morris)

Kiedy wszechświat stawał się coraz mroczniejszy, Peter Tyler znalazł szansę na przetrwanie: wybij dziurę między wymiarami i ktoś może przez nią przeskoczyć – być może znajdując drogę do wszechświata Doktora.

W trakcie pierwszej wyprawy Rose odwiedza Ziemię, która ma się ochłodzić.  Gdy tylko zapada noc, Rose spotyka różne wersje swoich rodziców. A także pewnego człowieka, który mógłby pomóc w jej poszukiwaniach. Na imię ma Clive…

1.2 The Flood (Lisa McMullin)

Po kolejnym skoku z nowym towarzyszem, Rose odnajduje świat, który doświadcza zmian środowiska. Deszcz nie przestaje padać, a rząd nie może już ukrywać skali nieuchronnej katastrofy.

Podczas gdy Rose nawiązuje kontakt z kolejną wersją Pete’a i niezwykle przykuwającym uwagę młodym mężczyzną, Clive także spotyka kogoś wyjątkowego. W tym świecie Caroline nie spotkała Clive’a, ale miłość może pokonywać wymiary.

Rose Tyler (Billie Piper) i Dziesiąty Doktor (David Tennant).

1.3 Ghost Machines  (AK Benedict)

Pete podejmuje decyzję, że nadszedł czas, by towarzyszyć Rose w jednym z jej skoków. Nie mógł jednak wybrać gorszego momentu. Oboje przybywają do świata, w którym technologia rozwinęła się w niezwykłym kierunku, a niedawno zmarły Pete Tyler odniósł zupełnie inny rodzaj sukcesu.

Gdy maszyny zaczynają się psuć, Pete spotyka swoją wdowę. On i Rose muszą zmierzyć się z prawdą o swojej „rodzinie”, ale mogą nie ujść z tej Ziemi z życiem.

1.4 The Last Party on Earth (Matt Fitton)

Rose i Jackie Tyler odwiedzają dom bardzo bliski temu, który zostawiły za sobą. Z tą różnicą, że niektórzy starzy przyjaciele zaginęli – a niektórzy są niespodziewanie obecni… Rose spotyka dwóch mężczyzn. Zdaje sobie sprawę, że oni powinni być razem. Czasem dopiero koniec świata może być potrzebny, by dostrzec to, co mamy przed sobą.

Tymczasem osiedle Powell stawia czoło Armageddonowi w jedyny sposób, w jaki może – urządzając imprezę.

Od lewej: Camille Coduri (w serialu i słuchowisku Jackie Tyler) oraz Billie Piper (Rose Tyler).

The Dimension Cannon wydaje się inne od większości słuchowisk od Big Finish. Jest mroczniejsze i bardziej wyważone, o czym wspomina jego producent David Richardson:

To nie jest historia o potworach i kosmitach. Jest tu wiele niebezpieczeństw i mnóstwo dreszczyku emocji. Przede wszystkim jednak opowiada o końcu świata (na cztery różne sposoby) i o tym, jak postacie na niego reagują.

Chyba nic dziwnego, że swój wkład w tworzenie historii zgłębiającej reakcje postaci na koniec świata miał autor nie tylko Skręć w lewo, ale także serialu Rok za rokiem. Mowa oczywiście o Russellu T Daviesie.

Pomoc Russella przy tworzeniu historii była nieoceniona. Zabrał nas w to naprawdę interesujące i wyjątkowe miejsce. Jestem mu bardzo za to wdzięczny.

Russell T Davies.

Dużo w tym słuchowisku rzeczy, które brzmią intrygująco. Choćby armata wymiarowa. Urządzenie to zostało wspomniane w Końcu podróży („Journey’s End”) i wyjaśniało, jak Rose była w stanie wrócić. Ciekawie będzie poznać rozwinięcie tego pomysłu w słuchowisku.

Ja sam uwielbiam ideę wszechświatów równoległych. Jednak w Doctor Who nie zdarza się to (niestety?) zbyt często. Czekacie na spin-off z Rose? Którą z powyższych historii chcecie usłyszeć najbardziej? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o motywie wszechświatów równoległych – no i oczywiście – o powrocie Rose.

Źródło: Doctor Who Watch

Daj na ciastko!


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Status: student robotyki.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *