Redakcja

Od 1 września 2013 roku, kiedy wystartowała nasza strona, przez redakcję przewinęło się kilkadziesiąt osób. Poniżej możecie poczytać o tych, którzy tworzą Gallifrey.pl obecnie. Chcesz dołączyć? Napisz do nas! :)

Kontakt: redakcja@gallifrey.pl
Współpraca: partnerstwo@gallifrey.pl

Redakcja

Lierre (lierre@gallifrey.pl)

W redakcji od sierpnia 2013. Redaktor naczelna. Zajmuje się wszystkim i panoszy się wszędzie – zarządza pracą redakcji, pisze, tłumaczy, korekci i doprzecinkowuje, monitoruje fandomowe media, szuka nowych współpracowników, zarządza fanpage’em i kontem na Twitterze, reprezentuje Gallifrey na konwentach i organizuje Whomanikon.

lierrePrywatnie prefekt Hufflepuffu, wierna fanka swoich szynszyli, fandomowa aktywistka, która wpadła ostatnio w organizowanie konwentów and that escalated quickly. Zakochana w zakręconych fabułach Stevena Moffata, głosie Paula McGanna i światopoglądzie Patricka Nessa, szeroko pojętej fantastyce, antropologii i socjologii. Z wykształcenia zna się na cywilizacjach, zawodowo tłumaczy filmy i pisze. Reprezentuje krakowską frakcję fandomu.

Teksty: klik


Mytherios

Twórca i założyciel całego zamieszania. Odpowiada za stronę techniczną oraz okazjonalnie pisze teksty publicystyczne.

Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.

Teksty: klik


K.

W redakcji od czerwca 2015. Szefowa sekcji publicystycznej, jednoosobowa korekta merytoryczna, pisze publicystykę, tłumaczy wywiady i reprezentuje Gallifrey na konwentach, a ostatnio współorganizuje również Whomanikon.

KNa co dzień krakowska studentka dziennikarstwa. Czyta o filmach, ogląda seriale i pisze wszystko tylko nie to, co akurat powinna. Ma obsesję na punkcie reprezentacji w popkulturze, a ostatnio nałogowo gra w Dungeons&Dragons. Nie ma dla niej lepszych lub gorszych Doktorów i towarzyszy, ale szczególny sentyment żywi wobec głosu Ósmego. Wierzy w feminizm, ludzi i naukę.

Teksty: klik


Ginny N.

W redakcji od września 2013. Zajmują się korektą, piszą własne teksty publicystyczne. Czasem podrzucą jakiegoś zabłąkanego newsa w socialmedialną czasoprzestrzeń.

Bezpłciowa, leworęczna istota, nadająca swojemu mózgowi osobną świadomość. Mól książkowy, który nie ma czasu czytać, ponieważ pisze. Uwielbiają Islandię, muzykę alternatywną (RADIOHEAD), fantastykę, kosmos, absurd i jeszcze to czy tamto. Doctor Who kochają od pierwszego świadomie obejrzanego odcinka. Namiętnie piszą przeróżne teksty – od publicystyki po literaturę (queerowa fantastyka i pełen nadziei angst to piękne połączenie). Z zainteresowaniem przyglądają się idei solarpunku. Wydawali absurdalny zin Kill The Fez! i (kiedy mają energię) prowadzą fanpage, na którym mieszają kampanię wyzwolenia Daleków, z promowaniem swojej twórczości. Wbrew pozorom nie są jednorożcem.

Teksty: klik


Clever Boy

W redakcji od kwietnia 2016. Zarządza tłumaczeniem newsów, przygotowuje raporty z planu, monitoruje fandomowe media i zaraża wszystkich zapałem do pracy.

avekkacperK. J. Student filologii polskiej z Dąbrowy Górniczej. Uwielbia spotykać się ze znajomymi i spędzać jak najwięcej czasu z ludźmi. Ogląda masę seriali, gra w gry i uwielbia pisać. Ma duże poczucie humoru. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki i dobrej herbaty. Marzy o różnych podróżach i lubi robić zdjęcia. Kocha Doctora Who i może oglądać go w kółko. Zakochany w Donnie, liczy, że pojawi się jeszcze kiedyś na ekranie. Nie ma ulubionego Doktora, ale wielbi Dwunastego.

Teksty: klik


Rademede

W redakcji od listopada 2015. Tłumaczy newsy.

Fanka szeroko pojętej fantastyki. Nałogowa pochłaniaczka seriali i książek. Stawia pierwsze kroki w komiksach. Miłośniczka filmów Marvela i seriali DC Comics. Popleczniczka Ciemnej Strony Mocy. Każdego dnia gotowa do wyruszenia w podróż z kosmitą w niebieskiej budce. Nie lubi tłumów, przy nieznajomych na ogół pełni rolę słuchacza. Od jakiegoś czasu zafascynowana Star Trekiem.

Teksty: klik


PaulaEija

W redakcji od lipca 2016. Tłumaczy newsy i zajmuje się korektą językową.

Studentka filologii fińskiej, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog. Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Teksty: klik


Scot

W redakcji od października 2017. Tłumaczy newsy.

Na co dzień ekscentryczny introwertyk, podważający każdą zasadę rządzącą światem. Do Doctor Who trafił przez muzykę, która działa jak dobra bariera oddzielająca go od monotonii i sztuczności życia. Jego zainteresowania zmieniają się jak w kalejdoskopie – wyjątkami są historia starożytna, kino i Oreo.

Teksty: klik


Castigator

W redakcji od stycznia 2014. Pisze własne teksty i przygotowuje newsy o Big Finish.

10173075_723502964367329_2025747391_oUzależniony od telefonu, towarzyski i nieśmiały jednocześnie. Uwielbia Doktora i Sherlocka. Wielki fan Dziesiątego Doktora (i troszkę Trzeciego). Miłośnik geografii, historii, sportu, psychologii, musicalu, języka łacińskiego i szeroko pojętej kultury brytyjskiej (bądź mądry i spróbuj to połączyć), od pewnego czasu z zapałem studiuje to pierwsze. Kocha poznawać świat, zarówno realny, jak i fikcyjny – pożera książki. Uwielbia długie, piesze wędrówki, szczególnie w mieście lub po górach. W wolnych chwilach (które nie istnieją) dąży do hiperpoprawności językowej swojej i innych, choć czasem powinien się skupić przede wszystkim na sobie. Lubi też obserwować zachowania i przewidywać zachowania ludzi, co czasami mu się nawet udaje. W fandomie chce pisać dla innych whovian tak, aby chcieli to czytać.

Teksty: klik


Taiteilija

W redakcji od października 2017. Pisze teksty publicystyczne, dostarcza grafik i zaraża energią.

Studentka, ekstrawertyczny introwertyk, rysownik-amator i pisarz-hobbysta z dalekiej północy. Jej ulubionym Doktorem był, jest i zawsze będzie Dziewiąty, który do taktu mówi z północnym akcentem. Poza tym uwielbia fantastyczną absurdalność czasów Russella T Daviesa, Mistrza (Simma) i Piątego Doktora. Gdy zaś zrobi krok za próg Whoniversów, to najpewniej będzie spędzać czas i zajmować trochę przestrzeni w mieszkaniu Sherlocka Holmesa lub, z książką o Muminkach w dłoni, uda się w podróż do Finlandii, Hogwartu, Nigdziebądź czy też do tysiąca innych krain, których pomieścić nie zdołałoby nawet pudełko znacznie większe w środku.

Teksty: klik


Lakhy

W redakcji od lipca 2015. Tłumaczy newsy i reprezentuje Gallifrey na konwentach.

Clakhyzłowiek o blaszanym sercu, który byłby w stanie przeżyć na samej herbacie i jabłkach (i może jakimś ciastku od czasu do czasu). Jeszcze studiuje, lecz od pewnego czasu woli poświęcać czas na pochłanianie jak największej ilości wytworów (pop)kultury. Uwielbia seriale (zwłaszcza brytyjskie) i kino superbohaterskie. Żywi dziwną fascynację złymi filmami z wybuchami. I Dziesiątym Doktorem. I akcentami zagranicznych aktorów. I międzywojenną bułgarską literaturą fantastyczną… Właściwie to żywi same dziwne fascynacje. Gdyby mogła, nie dorastałaby.

Teksty: klik


Magneto

W redakcji od czerwca 2015. Tłumaczy newsy.

avatar-MagnetoAspołeczna introwertyczka, woląca spędzać czas czytając książki lub fanfiki zamiast spotykać się z innymi ludźmi. Ma obsesję na punkcie Dziesiątego Doktora, Erika Lehnsherra, Severusa Snape’a i miliona innych fikcyjnych postaci. Czasami ambitnie lubi poczytać Nietzschego. Ma w planach nauczenie się tylu języków, ilu zdoła i już zaczęła jego realizację.

Teksty: klik


Guodomor

W redakcji od listopada 2015. Tłumaczy newsy i pracuje nad przewodnikiem po serialu.

Wiecznie roztrzepana studentka, kochająca światy fantasy i science fiction. Uwielbia nauki ścisłe i ma zamiar stworzyć własną TARDIS i soniczny śrubokręt (wcale nie niemożliwe). Od zawsze z nosem w książce, niewyobrażająca sobie życia bez swoich ulubionych seriali i filmów. Zafascynowana Doktorem od małego i stawiająca go na pierwszym miejscu listy cudów wszechświata. Nie może długo usiedzieć na miejscu, ciągle podróżuje i podziwia nasz piękny świat.

Teksty: klik


Marianne

W redakcji od listopada 2014. Wspiera sekcję korekty językowej i okazjonalnie pisze teksty publicystyczne. 

Zazwyczaj szybciej mówi niż myśli. Uwielbia social media, Moffata i zimne, bezgwiezdne noce (jedno jest nieprawdą). Do dzisiaj sama nie wie, za co kocha Doktora Who. Na pewno ma z tym jakiś związek związek Jedenasty Doktor, River Song i TARDIS. Prawdopodobnie także Dwunasty Doktor i Rose. Zwolenniczka zdrowego rozsądku i ciepłego klimatu. Uważa, że każdy dobry człowiek powinien przygarnąć chociaż raz w życiu kota. Chyba, że ma alergię – wtedy rybkę.

Teksty: klik


Paternoster Gang / Ewa

W redakcji od października 2018. Tłumaczy newsy, pisze teksty publicystyczne, fotografuje.

Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Tworzy ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Teksty: klik

 Przyjaciele i współpracownicy

Respice

Pisze teksty publicystyczne i pomaga z korektą.

Zamieszkała w polskim D(L)ublinie studentka anglistyki; filmo- i serialoholiczka, fanka wielu produkcji BBC. Wychowana na animacjach Disneya, książkach z serii Świat Dysku i Harrym Potterze miłośniczka szeroko pojętej fantastyki. Lubi gry; od planszówek zaczynając, na kieszokonsolkach i grach komputerowych kończąc. Preferuje muzykę wywodzącą się z lat osiemdziesiątych (szczególnie Depeche Mode) oraz inspirowane nią współczesne projekty muzyczne, ale nie ogranicza się ściśle gatunkowo. Zwykła zasypiać do Welcome To Night Vale, Cabin Pressure i pokrewnych słuchowisk. Marzy o rozwijaniu się w kierunkach artystycznych i podróżach, a także o wydaniu własnej książki, nieskończonych zapasach kawy i wizycie na Comic Conie.

Teksty: klik


Betty Nobbs

Redakcyjny grafik i dobry duszek.

betty

Osobnik płci żeńskiej. Pół człek, pół ślimak, pół nobbs. Discworldianka i absurdoholiczka. Wierzy w trampkowe ślimaki i boi się jeżozwierzy (serio, strzeżcie się ich!). Posiada rzadką umiejętność obsługi ołówka, a chodzą słuchy, że i tabletu. W wolnych chwilach zajmuje się wkurzaniem najbliższego otoczenia i chwaleniem się umiejętnością pisania wspak. Sporadycznie dzierga szaliki.


Blownie

Pisze teksty publicystyczne.

Spędził trzy lata w Cardiff, żyjąc i oddychając Doktorem. Miłośnik science fiction we wszelkich mediach i odmianach. Z całego Whoniversum najbardziej ciągnie go do klasyków oraz różnych ciemnych i mało uczęszczanych zakamarków Expanded Universe, w które wciąż stara się zaciągnąć wszystkich dookoła. Jego ukochanymi Doktorami są Trzeci, Ósmy i Dwunasty. Fandomowo aktywny jako konwentowicz, cosplayer, bloger i fan-artysta. W wolnych chwilach głównie pije herbatę, rysuje i narzeka oraz pochłania seriale i przegryza książkami. W przyszłości chce zostać Kuzynem w Faction Paradox.

Teksty: klik


Artur Nowrot

Pisze teksty publicystyczne.

Pisze i tłumaczy poezję oraz prozę. Lubi Wielką Brytanię oraz dziwną fantastykę. W znajdującym się na przecięciu tych zainteresowań Doctorze Who szczególnie ceni Doktorów Dziewiątego i Dwunastego, Slitheen, Clarę i Love & Monsters. Na Gallifrey.pl najchętniej tworzy osobiste eseje, analizy motywów i postaci, a także felietony. Mieszka w Krakowie z trzema kotami i jedną osobą. Bloguje na wysznupane.blogspot.com.

Teksty: klik


Dominek

Pisze teksty publicystyczne.

Nauczyciel języka angielskiego, zwolennik talentu Stevena Moffata, karcianek i walki z polglishem. Wolne chwile traci na amatorskie pisarstwo.

Teksty: klik


JJ

Pisze teksty publicystyczne.

Psycholog. Nie wyobraża sobie na dłuższą metę życia i pracy bez innych ludzi. Kocha kryminały, zagadki, podróże, sporty drużynowe (zwłaszcza siatkówkę), fantastykę, superbohaterów, muzykę filmową, herbatę, pomarańcze i absurdalne poczucie humoru. Jest chodzącym paradoksem i Człowiekiem-Cytatem. Właściwie prowadzi bloga Hero’s Mind, ale jakoś tak się przyjęło, że jeśli pisze o Doktorze, to dla Gallifrey. Ma ambicję zostania osobą obytą i wszechstronnie wykształconą (do czego wciąż jej bardzo daleko), chce zwiedzić cały świat. Chętnie przygarnie działający czasozmieniacz lub sposób na wydłużenie doby do (co najmniej) 30 godzin.

Teksty: klik


Pegaz

Pisze teksty publicystyczne.

Fanka, krytyk i pismak w jednym. Lat dwadzieścia i cztery. Kocha torturować ludzi swoimi fascynacjami, ale zwykle jest miła. Za bardzo lubi serię ósmą oraz wady Dwunastego Doktora. Chciałaby móc się teleportować (TARDIS też wchodzi w grę). Zawzięcie planuje najazd na Londyn. Kolekcjonuje DVD. Wciąż chyba do niej nie dociera, że jest częścią Gallifrey.pl.

Teksty: klik


Dołącz do nas!