Raport z planu – seria 12: Powrót do Walii (10.02 – 3.03)

Unikasz spoilerów? Nie czytaj!


Po powrocie z Republiki Południowej Afryki serialowa ekipa osiadła w Cardiff. Zaraz 10 lutego prowadzono nocne prace na planie w centrum miasta.

Podobno kręcono scenę samochodowego pościgu m.in. w tunelu na Cardiff Bay Link Road. Prace trwały aż do rana. Pojawiło się bardzo interesujące doniesienie o… mewach.

Podobno na planie zdjęciowym można było dostrzec mewy. Być może nie prawdziwe, ale rekwizyty. Według doniesień unosiły się w powietrzu, niewykluczone jednak, że chodzi po prostu o drony z zamontowanymi kamerami. Przyznacie chyba jednak, że wizja starcia Doktor z mewami jest niezwykle barwna!

Tydzień później, 18 i 19 lutego wierni fani wypatrzyli serialową ekipę w innym miejscu w Walii – w miejscowości Swansea. Prace również toczyły się w nocy i tym razem udało się wypatrzyć członków obsady: Jodie Whittaker, Mandip Gill, Bradleya Walsha i Tosina Cole’a, a także Stephena Frya, o czym już dla was pisaliśmy.

Stephen Fry może się pojawić w 12 serii

Lokalni fani byli przeszczęśliwi, natykając się na TARDIS w Guildhall, miejskim urzędzie.

Na ścianie pojawiła się zaś tablica upamiętniająca prace, które powstrzymały wybuch wojny atomowej w latach 1960-79. Wśród nazwisk znalazły się także takie należące do… członków ekipy, np. Catherine Goldschmidt, operatorki pracującej przy pierwszym bloku produkcyjnym. To częsty zabieg – twórcy nie mają dzięki temu problemu, umieszczając w serialu losowe nazwiska, których właściciele mogliby się nagle pojawić i wyrazić niezadowolenie.

To brzmi jak zimnowojenny thriller!

Pod koniec lutego plan filmowy rozłożył się w Vale College w Cardiff. Zdjęcia trwały do początku marca i wraz z ich zakończeniem podobno zakończyły się prace nad pierwszym blokiem, w skład którego wchodzą odcinki 1 i 5.

https://twitter.com/niciamlovell/status/1101235664660639744?

Na planie wypatrzono też np. tabliczki z napisami o cyberbezpieczeństwie i szpiegostwie – przyznacie, że brzmi to intrygująco! A może to… Cybermeni?

Jak można było się spodziewać, doniesień jest mało i wszystkie są podglądnięte przez fanów, którzy przez przypadek natknęli się na plan filmowy albo ekipa rozłożyła się w ich miejscu pracy… Niewiele więc wiemy, ale czego tylko zdołamy się dowiedzieć – na pewno o tym dla was napiszemy.Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *