Raport z planu – seria 11: 8-17 listopada

Ruszyły zdjęcia. Ekipa z aktorami jest już na planie zdjęciowym 11 serii Doctor Who. Powracamy z raportami z planu.

W pierwszym bloku produkcyjnym znajdą się odcinek pierwszy oraz siódmy. Reżyserią zajmie się Jamie Childs. Gościnnie pojawi się aktorka Asha Kingsley, która będzie grać Sonię. Nie wiemy jednak, w którym z odcinków.

Zdjęcia do 11 serii Doctor Who rozpoczęły się 8 listopada. Pierwsze sceny kręcono w ukryciu, pod osłoną nocy:

Odbyły się one w Newport. Według świadków obecnych miejscu, na planie pojawiła się Jodie Whittaker oraz Bradley Walsh. Następnego dnia zjawili się tam także Tosin Cole i Mandip Gill.

9 listopada w Newport Jodie towarzyszyła Sharon D. Clarke, która pojawi się w serialu w powracającej roli. Doktor ubrana była w strój Dwunastego Doktora, kręcone były więc sceny z pierwszego odcinka 11 serii. Zdjęcia znajdziecie tutaj, gdyż ich autor nie zezwala na publikację w innych miejscach.

10 listopada ekipa zawitała do Cardiff. Jedna z fanek serialu spotkała Jodie:

A tutaj krótki filmik, w którym jej znajomy próbuje im zrobić zdjęcie:

W Cardiff jeden z budynków w centrum miasta stał się komisariatem policji w Sheffield:

Jak zwykle fani szukali śladów i wskazówek co do miejsc kręcenia serialu:

W internecie pojawiły się informacje, w których podawano, że ekipa filmowa nie jest miła dla fanów i stara się ich odgrodzić od aktorów i miejsc zdjęciowych. Jedna z osób podała także, że wszystkie tweety związane z wyciekiem zdjęć z planu są usuwane i blokowane przez twórców. Co według innych, bardziej godnych zaufania źródeł, jest nieprawdą.

Według użytkownika powyżej warunki dla śledzących zdjęcia fanów się nie pogorszyły. Muszą oni trzymać się tylko kilka metrów dalej od miejsca kręcenia. Ekipa jest także bardzo przyjazna.

14 listopada trwały zdjęcia w Lydney, w hrabstwie Gloucestershire. Na planie obecny był Bradley Walsh, który znajdował się w radiowozie. Kierował nim kaskader. Czy postać Walsha będzie policjantem? A może zbrodniarzem?

Pojawiły się także informacje, że ekipa ma nagrywać w Sheffield. Prawdopodobna data to noc 21 listopada. Zdjęcia miały mieć miejsce w okolicach znanego krajobrazu.

https://twitter.com/WhoFilming/status/930457033949794304

15 listopada pojawiły się informacje, ze znak prowadzący do ekipy filmowej wskazywał na kościół:

I był to dobry znak. Ekipa kręciła sceny w kościele świętego Marka w Cardiff. Pierwsze pogłoski głosiły, że były to sceny ślubu:

Jednakże inny świadek, który był obecny na miejscu, stwierdził, że był to pogrzeb. Nawet wskazał podobną trumnę do tej, która była obecna w kościele:

https://twitter.com/GirlyLetters/status/931165342520496130

https://twitter.com/GirlyLetters/status/931500396090155009

Jedno ze źródeł podało również, że w przyszłości ekipa będzie kręciła w centrum handlowym Meadowhall w Sheffield, ale dopiero w przyszłym roku – prawdopodobnie w styczniu.

Prawdopodobnie kręcono również sceny w lesie:

https://twitter.com/GirlyLetters/status/931278102222770177

Kręcono również sceny w zamku Caerphilly w południowej Walii:

W ostatni piątek zdjęcia trwały w pięknym miejscu – czy to monolit z teasera zapowiadającego ogłoszenie Trzynastej Doktor?

https://twitter.com/GirlyLetters/status/932291342469910528

https://twitter.com/oakley8377/status/932314672413511680

Pojawiły się także plotki, że rolę w 11 serii zaproponowano Antonowi Lesserowi.

I na koniec kolejny dodatek do obsady: Philip Abiodun zagra postać o imieniu Dan. Pojawi się w pierwszym bloku produkcji, ale tak jak w przypadku Ashy Kingsley, nie wiadomo, w którym odcinku.

Jak widzimy, ekipa dobrze się ukrywa. Na razie nie pojawiły się prawie żadne zdjęcia Jodie ani aktorów wcielających się w towarzyszy. Sytuację śledzimy na bieżąco, więc niedługo pojawią się kolejne informacje z planu.

Podobają wam się zebrane przez nas informacje? Podoba wam się Jodie w kostiumie Dwunastego Doktora?

Widzimy się przy kolejnym raporcie!

Źródło: Twitter

PATRONITE

 



Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Raport z planu – seria 11: 8-17 listopada

  1. Szczerze? Im mniej spoilerów tym lepiej. Później się tylko narzeka podczas oglądania: Wiedziałam/wiedziałem wcześniej, nie ma żadnego zaskoczenia itp. itd.

    1. I ci którzy śledzą skrupulatnie każde skrawki newsów później najbardziej narzekają. Normalka :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *