Raport z planu: 13-19 listopada

Przed wami kolejny raport z planu. Dziś o potencjalnych potworach w pierwszych odcinkach 10 serii oraz reżyserii. Uważajcie na spoilery!

Raport z planu rozpoczynamy od plotek z The Mirror. Dziennik plotkarski oprócz kontrowersyjnego newsa podał także opisy potworów i niebezpieczeństw, z jakimi zmierzy się Doktor w najnowszej serii. Do doniesień radzę podchodzić z dystansem, chociaż plotki od The Mirror kilkukrotnie się sprawdziły.

Dziennik podaje, że w drugim odcinku zobaczymy zabójcze roboty, które mają ikonkę emoji na twarzach. Uwielbiają się przytulać, niestety z przytulonej osoby zostaje jedynie szkielet. Według informacji z lipca na planie w Hiszpanii obecny był aktor Deep Roy, spekuluje się, że zagrał on robota. Zdjęcia i informacje z tego miejsca zobaczycie tutaj oraz tu. W trzecim odcinku mamy zobaczyć wężopodobnego potwora mieszkającego pod Tamizą. Natomiast dzięki czwartemu odcinkowi, The Haunted Hub, dowiemy się, dlaczego podłoga skrzypi – znajdują się pod nią ogromne stonogi.

Poniżej znajdziecie kolejne zdjęcie z doliny Garw w Pontycymer:

A teraz mały powrót do przeszłości. Poniżej znajdziecie filmik z Roath Lock, pisaliśmy o tym miejscu w innym raporcie. Wygląda, że to miejsce ze specjalnej sceny, w której poznaliśmy Bill:

https://twitter.com/GirlyLetters/status/798505452107493376

Pearl pojawiła się w hotelu Speech House w przerwie kręcenia najnowszego odcinka (prawdopodobnie The Eaters of Light):

Znamy także prawdopodobnie niektóre imiona postaci z odcinków 5 lub 9 (które są kręcone w obecnym bloku produkcji). Justin Salinger zagra postać o imieniu Tasker. Nie zwracajcie uwagi na reżyserię, to prawdopodobnie błąd – Bill Anderson reżyserował 3 i 4 odcinek 10 serii.

Peter Caulfield ma zagrać postać imieniem Dahhren, prawdopodobnie będzie to odcinek Jamiego Mathiesona:

Wygląda więc na to, że jednym z reżyserów jest Charles Palmer. Palmerowi nie jest obcy świat Doctora Who – wyreżyserował wcześniej odcinki Smith i Jones („Smith and Jones”), Kod Szekspira („The Shakespeare Code”) oraz dwuczęściową historię Natura ludzka/Rodzina krwi („Human Nature”/„The Family of Blood”). Ponadto jego ojciec, Geoffrey, zagrał zarówno w klasycznych seriach, jak i w odcinku Rejs potępieńców („Voyage of the Damned”). Żoną Palmera jest aktorka Claire Skinner, znana nam z roli Madge Arwell z odcinka świątecznego Doktor, wdowa i stara szafa („The Doctor, the Widow and the Wardrobe”).

Jeśli informacja ta jest prawdziwa, spis reżyserów 10 serii wygląda właśnie tak:

Blok 1: Odcinki 1 i 2 – Lawrence Gough
Blok 2: Odcinki  3 i 4 – Bill Anderson
Blok 3: Odcinek świąteczny 2016 – Ed Bazelgette
Blok 4: Odcinki 5 i 9 – Charles Palmer

Co sądzicie o tych doniesieniach? Podobała wam się praca Palmera? Czy takie potwory mogą być ciekawe? Jak zwykle dajcie nam znać w komentarzach.

Źródło: Twitter, Gallifrey Base, Doctor Who TVUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Raport z planu: 13-19 listopada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *