Raport z planu: 3-11 stycznia

Wracamy do naszych raportów z planu. Na planie serialu kontynuowane jest kręcenie piątego bloku produkcji. Uważajcie na spoilery!

Ekipa produkująca serial bardzo szybko wróciła do pracy. Ku zaskoczeniu wielu fanów, którzy śledzą proces produkcji serialu, okazało się, że nadal znajdujemy się w piątym bloku produkcyjnym. Oznacza to, że ciągle kręcone są szósty i siódmy odcinek, a ich reżyserem jest Daniel Nettheim.

3 stycznia na planie obecni byli Matt Lucas i Pearl Mackie. Zdjęcia kręcone były na Uniwersytecie Cardiff. Jak możemy zobaczyć na poniższym zdjęciu, akcja będzie prawdopodobnie działa się w CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych).

View this post on Instagram

Day 17, slate 400!

A post shared by Daniel Nettheim (@danielnettheim) on

Steven Moffat odwiedził CERN w lutym 2016 roku. Wygląda więc na to, że może być to jego odcinek:

Mamy także pewność, że zdjęcia do serialu będą kręcone 21 stycznia. Matt Lucas nie może uczestniczyć w Marszu Kobiet w Londynie, ponieważ będzie zajęty kręceniem serialu:

Reżyser co jakiś czas dzieli się zdjęciami  z planu. Jeśli ktoś z ekipy ma ochotę napić się wody, czekają na niego takie dystrybutory:

View this post on Instagram

On set water dispenser #bbcdoctorwho

A post shared by Daniel Nettheim (@danielnettheim) on

Córka reżysera także pojawiła się na planie. Zdjęcie zostało wrzucone 11 stycznia:

View this post on Instagram

Day 23 Set visit

A post shared by Daniel Nettheim (@danielnettheim) on

Zdjęcia w piątym bloku produkcyjnym dobiegają już powoli końca. Za następny blok ma odpowiadać Wayne Yip.

Jeden z użytkowników forum Gallifrey Base twierdzi, że Peter Harness jest twórcą scenariusza 10 odcinka 10 serii. Nie podaje jednak nazwisk swoich informatorów, ale zaznacza, że to osoby związane z produkcją serialu.

https://twitter.com/GirlyLetters/status/819233015251562496

Natomiast Tom Spilsbury (związany z Doctor Who Magazine) potwierdził, że odcinek Marka Gatissa nie został jeszcze nakręcony. Czyżby Steven Moffat zafundował nam swoją dwuczęściową historię w środku serii?

https://twitter.com/GirlyLetters/status/819285929756082180

Wiemy także, że Michelle Gomez nie przebywa już w Cardiff. Aktorka podzieliła się filmikiem na swoim profilu na Twitterze (fanom Missy polecamy śledzenie!):

I na deser informacje castingowe. Poznaliśmy kolejnych aktorów i imiona ich postaci z odcinka The Eaters of Light. Rebecca Benson (znamy ją z Gry o tron!) zagra Kar, a Billy Matthews Corneliusa. Wygląda na to, że w tym odcinku zobaczymy w większości młodą obsadę:

Ekipę czeka jeszcze trochę pracy. A my czekamy z niecierpliwością na nowe informacje z planu.

Źródło: Twitter, Instagram reżysera, Twitter GomezUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *