Rachel Talalay wyreżyseruje dwa odcinki 8 serii

Znamy nazwisko kolejnego reżysera – witamy na pokładzie Rachel Talalay.

Często słyszy się słowa krytyki, że wśród scenarzystów nowych serii Doctora Who nie ma żadnych kobiet – i zgadzam się, że to zjawisko co najmniej smutne.

exclusiveinterview-racheltalalay Jednak wśród reżyserów passa się przełamała, bo dwoma odcinkami zbliżającej się ósmej serii zajmie się Rachel Talalay.

To amerykańska reżyserka, producentka i autorka scenariuszy, która ma już spore doświadczenie na planie innych produkcji SF, w tym ContinuumHavenThe Dead ZoneKyle XY Supernatural. Mówi o sobie, że jest wielką fanką Doctora Who i zrobiła już sobie selfie w TARDIS…

Nic nie wiemy niestety o odcinkach, nad którymi będzie pracować. Tym razem utrzymywanie tajemnicy wychodzi BBC jeszcze lepiej niż zazwyczaj.

Rachel Talalay dołączyła do Bena Wheatleya, Douglasa Mackinnona, Paula Murphy’ego i Paula Wilmshursta.

Numer blokuReżyserScenarzyściMożliwe numery odcinków
1Ben WheatleySteven Moffat
Phil Ford
1
2
2Douglas MackinnonSteven Moffat
Stephen Thompson
4
5
3Paul MurphyMark Gatiss
Gareth Roberts
3
6
4Paul WilmshurstPeter Harness
Jamie Mathieson
7
8
5Rachel Talalay?
?
9?
10?

Gdy patrzymy na listy nazwisk twórców Doctora Who, uderzająca jest nieobecność kobiet – Rachel Talalay dołącza do niewielkiego grona, w którym zapisały się już Fiona Cumming (Castrovalva, Snakedance, Planet of Fire), Sarah Hellings (The Mark of the Rani), Catherine Morshead (Amy’s Choice, The Lodger), Julia Smith (The Smugglers), Alice Troughton (The Doctor’s Daughter, Midnight), Hettie MacDonald (Blink), Mary Ridge (Terminus) i Paddy Russell (The Massacre of St Bartholomew’s Eve, Invasion of the Dinosaurs, Pyramids of Mars, Horror of Fang Rock). Wśród scenarzystów kobiet było dotychczas jeszcze mniej – Barbara Clegg, Lesley Scott, Paula Moore, Rona Munro w klasycznej erze i Helen Reynor po 2005 roku. Kiepsko? Jak na pięćdziesiąt lat chyba wręcz tragicznie – mam nadzieję, że w końcu coś się odmieni. Tymczasem cieszymy się z dołączenia do tego grona pani Talalay i życzymy jej wspaniałej przygody na planie naszego ulubionego serialu.

Źródło: DenOfGeekExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Rachel Talalay wyreżyseruje dwa odcinki 8 serii

  1. Reżyserują po dwa i tak się zastanawiam czy ostatni reżyser pociągnie trzy odcinki oraz czy wśród nich będzie świąteczny lub czy będzie on realizowany osobno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *