Poznaliśmy scenarzystów i reżyserów 12 serii

Długo czekaliśmy na jakiekolwiek informacje dotyczące 12 serii. Nareszcie doczekaliśmy się nazwisk scenarzystów i reżyserów nowych odcinków. Niektórych z nich już znamy.

W 12 serii zobaczymy historie napisane przez trzech znanych nam scenarzystów z 11 serii. Są nimi: Vinay Patel, który napisał Demony z Pendżabu („Demons of The Punjab”), Ed Hime, który stworzył Przyjdzie potwór i cię zje („It Takes You Away”), a także Pete McTighe, czyli autor scenariusza do Kerblam! („Kerblam!”).

Do znanych nam scenarzystów dołączą trzy nowe osoby: Nina Metivier, Maxine Alderton oraz Charlene James.  Nina Metivier  była edytorem skryptów do 11 serii. Maxine Alderton napisała odcinki do Emmerdale Farm oraz The Worst Witch. Charlene James napisała dwa odcinki A Discovery of Witches. 

Ponadto w podróż przez czas i przestrzeń zabiorą nas reżyserzy: Nida Manzoor, Emma Sullivan, Jamie Magnus Stone oraz Lee Haven Jones.

Chris Chibnall, producent wykonawczy Doctor Who, bardzo cieszy się z nowej ekipy:

Jesteśmy podekscytowani tym, że Doctor Who przyciąga niektórych z najbardziej ekscytujących i dynamicznych utalentowanych ludzi pracujących w telewizji. W nowej serii powrócą znajome twarze, ale w rodzinie Doctor Who witamy także nowe osoby. Na drużynę Doctor Who składają się najbystrzejsi telewizyjni scenarzyści i reżyserzy z Wielkiej Brytanii. Wspaniale się z nimi pracowało, nie możemy się doczekać, by pokazać wam świetne rzeczy, które stworzyli.

Najnowsza, 12 seria Doctor Who będzie prawdopodobnie liczyła 10 odcinków, a później zobaczymy odcinek świąteczny lub noworoczny. Nowa seria ma mieć premierę na początku 2020 roku.

Źródło: BBCUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *