Poznaliśmy scenarzystkę 8 odcinka 12 serii

Premiera 12 serii Doctor Who już za nami. Kolejne odcinki będą pojawiały się na BBC One i BBC America co niedzielę. W Polsce premierowe odcinki zawitają na ekrany telewizorów również w niedziele na kanale BBC First, ale od 12 stycznia (pełną listę emisji nadchodzących odcinków na tym kanale mamy dla was tutaj). Tymczasem spływają na nas kolejne wiadomości: właśnie poznaliśmy trochę lepiej kolejną scenarzystkę, która pracowała przy nowej serii.

Podczas wywiadu z CTV Television Network, showrunner serialu, Chris Chibnall, zdradził, że osobą, która napisała ósmy odcinek 12 serii, jest Maxine Alderton. Scenarzystka jest nowym nabytkiem serialowej rodziny i dołączyła do niej wraz z Niną Metivier oraz Charlene James. O scenarzystach i reżyserach nowej serii pisaliśmy niedawno tutaj.

Kadr z odcinka "Ranskoor av Kolos".

Premiera ósmego odcinka 12 serii została zaplanowana na 16 lutego. Tak Chris Chibnall chwalił jego scenarzystkę podczas wywiadu:

Maxine Alderton, która napisała odcinek ósmy, wykazała wiele pasji na temat… czegoś, o czym wam nie powiem (śmiech). Nie mogę powiedzieć, o co chodzi. Zobaczcie odcinek ósmy. Jest niesamowity, bardzo dobry, kiedy będziemy mogli o nim opowiedzieć, to to zrobimy. [Alderton] przyszła z pomysłem, grupą postaci i wizją miejsca akcji…

Według The Mirror to właśnie ten odcinek ma pokazać powrót Cybermenów. Mamy w nim też zobaczyć Mary Shelley, którą potwory zainspirują do stworzenia Frankensteina. Czy to okaże się prawdą? Przekonamy się prawdopodobnie w lutym.

Według plotek to w odcinku napisanym przez nową scenarzystkę mają się pojawić Cybermeni.

Reżyserką ósmego odcinka była Emma Sullivan. Odcinek powstawał w czwartym bloku produkcyjnym. Zdjęcia powstawały w Methyr Mawr Estate, a aktorzy ubrani byli w stroje z XIX wieku. Na planie zauważono całą główną obsadę (Jodie, Bradleya, Mandip i Tosina) oraz aktorów: Maxima Baldry’ego, Jacoba Collins-Levy’ego oraz dwie nierozpoznane aktorki. Jodie Whittaker świętowała na planie tego odcinka swoje urodziny

Źródło: CultboxUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *