Poznaliśmy nowych reżyserów 12 serii

Wiemy, kto będzie reżyserować aż osiem odcinków 12 serii Doctor Who.

Za odcinki pierwszy i piąty z pierwszego bloku produkcyjnego, filmowanego w Afryce Południowej, odpowiada Jamie Stone. Według internetowego CV spod jego ręki wyjdzie też blok piąty, czyli dziewiąty i dziesiąty odcinek. To szkocki reżyser, który ma na koncie m.in. odcinki Jednostki X, The Village i film Ostatni smokobójca. Nie jest również całkiem nowy w Whoniversum, bo wyreżyserował miniodcinek Clara and the TARDIS.

Drugi blok, w którym prawdopodobnie znalazły się drugi i trzeci odcinek, kręcony na Teneryfie, wyreżyserował Lee Haven Jones. Poinformowała o tym jedna z aktorek serii. To z kolei reżyser walijski – jego dotychczasowy dorobek jest znacznie większy niż Stone’a, a znajdziemy w nim m.in. odcinki seriali Pobol y Cwm, The Indian Doctor, Wizards vs Aliens Russella T Daviesa, The Bay, Na sygnale i Vera.

Czwarty blok produkcyjny przypadł Emmie Sullivan. Informacja ta znalazła się w CV pierwszego asystenta reżyserki. Emma Sullivan reżyserowała dotychczas odcinki seriali Doctors, Szpital Holby City czy Milczący świadek.

Nadal nie wiemy, komu powierzono opiekę nad odcinkami z trzeciego bloku, filmowanego między innymi niedaleko katedry w Gloucester.

Póki co wygląda na to, że nie powróci żaden reżyser z poprzedniej serii. Liczycie na to, że się to zmieni? Kojarzycie produkcje, przy których pracowały te nowe w Whoniversum osoby?

Źródło: Cultbox

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *