Poznaliśmy nowego kompozytora muzyki do Doctor Who

BBC właśnie ogłosiło kolejne nazwisko osoby, która dołączy do tworzenia naszego ukochanego serialu. Tym razem poznaliśmy nowego kompozytora.

Odkąd serial powrócił po długiej telewizyjnej nieobecności, muzykę do niego tworzył Murray Gold. Kompozytor zrezygnował z pracy nad serialem po około 13 latach współpracy. Muzykę do 11 serii stworzy Segun Akinola. 

Akinola pracuje nad ścieżką muzyczną do 11 serii Doctor Who oraz zaaranżuje nową wersję motywu przewodniego serialu. Jego różnorodna, nowoczesna i bogata praca w programach takich jak Black and British: A Forgotten History przykuła uwagę nowego showrunnera, Chrisa Chibnalla, który oświadczył:

Witaj w rodzinie Doctor Who, Segunie Akinola! Jesteśmy wniebowzięci, że Segun zgodził się do nas dołączyć i stworzyć ścieżkę dźwiękową do kolejnej fazy przygód Doktor. Po mojej pierwszej rozmowie z nim wiedziałem już, że Segun jest pełnym pasji, chętnym do współpracy i zachwycającym człowiekiem, a zarazem fantastycznym i odważnym kompozytorem. Nie możemy się doczekać, aż pokażemy światu jego ekscytującą i emocjonalną ścieżkę dźwiękową dla Trzynastej Doktor.

Kompozytor skomentował swój udział w tworzeniu serialu:

Doctor Who jest wpleciony w strukturę brytyjskiej kultury i jest rozpoznawalny na całym świecie. Jestem podekscytowany tym, że dostąpiłem zaszczytu pracy nad tak wielbionym serialem i że będę mógł wnieść do niego mój muzykalny głos.

Próbki jego muzycznych zdolności możecie posłuchać poniżej:

Nie możemy się doczekać, aż usłyszymy jego muzykę w serialu! A wy?

Źródło: BBCUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Poznaliśmy nowego kompozytora muzyki do Doctor Who

  1. hm! nie znałam człowieka, ale jak słucham tych fragmentów w linku powyżej, to myślę, że jak najbardziej do DW pasuje :)

  2. Czuję, że nowy kompozytor swoją muzyką wniesie dużo świeżości do serialu i bardzo mnie to cieszy! Aczkolwiek dalej będę tęsknić za Murray’em Goldem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *