Powstaną książki o Trzynastej Doktor

Dla zwolenników prozy związanej z Doctor Who mamy wspaniałe wieści. BBC Books i Penguin Publishing Random House ogłosili zawarcie umowy na publikację książek związanych z 11 serią. Mają być one dostępne w różnych krajach i w wielu językach.

BBC współpracuje z Penguin od lat 90., a teraz przedłużyło współpracę na kolejne lata. Rebecca Smart, dyrektor zarządzająca Ebury Publishing, skomentowała podpisanie umowy:

Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zawrzeć umowę z BBC Worldwide na publikowanie przez dwie kolejne serie. W BBC Books mamy długą historię publikacji wraz z Doctor Who, jesteśmy zadowoleni, że możemy ją kontynuować, w szczególności, gdy serial wchodzi w nową, ekscytującą fazę!

Francesca Dow, dyrektor zarządzająca Penguin Random House Children’s UK, dodała:

To cudowny czas odnowienia naszej umowy z BBC Worldwide, gdy Doctor Who zmierza w nową erę z pierwszą kobietą w roli Doktora. Doctor Who to magiczne historie i nie możemy się doczekać, by zabrać nową Doktor na nowe przygody w naszych książkach, w których poszerzamy uniwersum DW. Będziemy publikować zarówno dla nowych fanów, którzy spotkają Doktora po raz pierwszy, jak i dla fanów, którzy kochają serial tak jak my.

Jan Paterson, szef Książek i Publikacji Audio BBC w BBC Worldwide, powiedział:

The Penguin Random House to jeden z naszych najważniejszych, odnoszących sukcesy partnerów marki Doctor Who. Jesteśmy zadowoleni, że możemy odnowić umowę dla Doktor Jodie Whittaker. Zarówno w publikacjach dla dzieci, jak i dorosłych, stworzyli pomysłowe, różnorodne, o szerokim wachlarzu jakości książki, które odzwierciedlały zawartość i wartości serialu i marki. Pracowaliśmy z nimi przez wiele lat i nie możemy się doczekać planów na przyszłość.

Czytaliście książki ze świata Doctor Who? Które z nich polecacie?

Źródło: Blogtor WhoThe Gallifrey Times

PATRONITE

 Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Powstaną książki o Trzynastej Doktor

  1. Dziewiąty Doktor: premiera serii – 26 marca 2005, pierwsze trzy książki ukazały się 19 maja 2005 (więc pisane i zapowiedziane przed startem serii).
   Dziesiąty Doktor: premiera serii – 25 grudnia 2005/15 kwietnia 2006, pierwsze trzy książki ukazały się 13 kwietnia 2006 (więc przed premierą pełnej serii).
   Jedenasty Doktor: premiera serii – 3 kwietnia 2010, pierwsze trzy książki ukazały się 22 kwietnia 2010 (więc już po starcie serii, ale pisane długo przed nią).
   Dwunasty Doktor: premiera serii – 23 sierpnia 2014, pierwsze trzy książki ukazały się 11 września 2014 (jak wyżej).
   TL;DR BBC zawsze tak robi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *