„Posłuchaj” nominowany do nagrody Hugo

Ogłoszono nominacje do Hugo – jednej z najważniejszych nagród literackich w świecie fanów fantastyki.

W kategorii Best Dramatic Presentation, Short Form (krótka forma filmowa) jednym z nominowanych tytułów jest Posłuchaj („Listen”) autorstwa Stevena Moffata, wyreżyserowane przez Douglasa Mackinnona. Doktor Who zmierzy się z mocnymi przeciwnikami: pilotem serialu The FlashGrą o tron (odcinek The Mountain and the Viper), Grimm (odcinek Once We Were Gods) oraz Orphan Black (odcinek By Means Which Have Never Yet Been Tried).

Pełną listę kategorii i nominacji znajdziecie TUTAJ.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 22 sierpnia na konwencie Sasquan (Worldcon 2015) w Waszyngtonie.

Nagrody Hugo są przyznawane od 1955 roku na Worldconie. To najważniejsza, najbardziej prestiżowa nagroda w świecie fanów science fiction. Od 2006 roku nominacje zawsze uzyskuje kilka odcinków Doktora Who, a nagrodę dostały dotychczas odcinki: Dziecko bez wnętrza/Doktor Tańczy („The Empty Child”/„The Doctor Dances”) w 2006 roku, Dziewczynka w kominku („The Girl in the Fireplace”) w 2007, Mrugnięcie („Blink”) w 2008, Wody Marsa („The Waters of Mars”) w 2010, Otwarcie Pandoriki/Wielki Wybuch („The Pandorica Opens”/„The Big Bang Two”) w 2011 i Żona Doktora („The Doctor’s Wife”) w 2012. Mamy wielką nadzieję, że w tym roku – po ubiegłorocznej porażce, gdy nagrody nie uzyskał żaden z kilku nominowanych tytułów związanych z Doktorem Who – do tej listy dołączy Posłuchaj.

Źródło: Hugo AwardsExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “„Posłuchaj” nominowany do nagrody Hugo

  1. Do momentu pojawienia się “Gry o Tron” nasz ulubiony serial zbierał wszystkie nagrody, ale przez ostatnie 2 lata niestety nie. No cóż, mimo, że “Doctor Who” jest coraz bardziej międzynarodowo popularny, to “Gra o Tron” jest popularniejsza, zwłaszcza w USA gdzie odbywa się tegoroczny Worldcon. Liczę jednak, że to “Listen” wygra, ale zważając na to, że konkuruje z “szokującym” pojedynkiem, to nie jest takie pewne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *