“Przygoda w czasie i przestrzeni” nominowana do nagród Critics’ Choice

Amerykańskie Broadcast Television Journalists Association nagradza produkcje telewizyjne.

Sam „Doctor Who” nie doczekał się niestety nominacji, ale „Przygoda w czasie i przestrzeni” i owszem – i to aż trzech.

W kategorii Najlepszy film konkuruje z „Burton and Taylor”, „Killing Kennedy”, „The Normal Heart”, „Sherlock: His Last Vow” i „The Trip to Bountiful”.

An-Adventure-in-Space-and-Time

David Bradley nominowany został w kategorii Aktor pierwszoplanowy wraz z Benedictem Cumberbatchem („Sherlock”), Chiwetelem Ejioforem („Dancing on the Edge”), Martinem Freemanem („Fargo”), Markiem Ruffalo („The Normal Heart”) i Billy’m Bobem Thorntonem („Fargo”).

Zaś w kategorii Aktorka drugoplanowa nominację uzyskała Jessica Raine. Jej konkurentki to Amanda Abbington („Sherlock: His Last Vow”), Kathy Bates („American Horror Story: Coven”), Ellen Burstyn („Flowers in the Attic”),  Julia Roberts („The Normal Heart”) i Allison Tolman („Fargo”).

Konkurencja jest wyjątkowo silna, ale nawet jeśli „Przygodzie” nie uda się uzyskać statuetki, to i tak bardzo cieszymy się z rozgłosu, jaki ten film uzyskuje.

Nagrody Critics’ Choice przyznawane są od trzech lat przez amerykańskie stowarzyszenie dziennikarzy w dwóch blokach – filmowym i telewizyjnym. Zwycięzców tego drugiego poznamy 19 czerwca. Gala transmitowana będzie na amerykańskim kanale CW.

Źródło: CriticsChoice.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *