Plotka: powstanie film Doctor Who?

Kiedy pytamy Amerykanów, czy znają Doctor Who, zwykle odpowiadają: chodzi o ten film z Peterem Cushingiem? Oczywiście obecna popularność New Who na całym świecie sprawia, że taka odpowiedź pada coraz rzadziej, ale ilekroć o niej myślimy, trudno nam nie zadać sobie pytania: a właściwie dlaczego nie miałby powstać nowy film Doctor Who?

Najnowsza plotka głosi, że taki pełnometrażowy film właśnie zaczyna powstawać. Jak donosi We Got This Covered, informacja pochodzi od tej samej osoby, która przekazała, że Robert Pattinson zagra Batmana, Disney pracuje nad sequelem Alladyna, główne role w Ghostbusters 3 obejmą nastolatkowie, a Ewan McGregor powróci w maju jako Obi-Wan. Wszystkie te informacje z czasem okazały się prawdziwe, więc może i nasza nadzieja nie okaże się płonna.

Film "Dr. Who and the Daleks" (1965).

W tym momencie traktujemy tę wiadomość jako pogłoskę, ponieważ nie mamy możliwości potwierdzenia jej w jakikolwiek sposób – mimo że brzmi naprawdę prawdopodobnie (i bardzo byśmy chcieli, żeby okazała się prawdziwa!). Wiadomo tylko na pewno, że mówiło się ostatnio o projekcie z franczyzy Doctor Who, który byłby zupełnie odrębny od serialu, a w główną postać wcielałby się ktoś inny.

Co ciekawe, według plotki Doktor miałaby pozostać kobietą, choć nie zagrałaby jej już Jodie Whittaker. Ponadto produkcja miałaby powstać w ramach współpracy BBC i jednego z największych hollywoodzkich studiów filmowych. Oznaczałoby to, że w planach jest naprawdę kasowy film.

Jodie Whittaker jako Trzynasta Doktor.

Być może już zresztą zapomnieliście, ale w 2012 roku David Yates, reżyser Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć ogłosił, że chce się zająć filmem Doctor Who, w którym w Doktor(a) wcielałby się ktoś inny niż w serialu. Reżyser z góry założył, że prace nad przygotowaniem filmu nie rozpoczną się przez kolejnych pięć, siedem lat. Dla tych, którym się nie chce liczyć, przypomnimy, że mówił to dokładnie siedem lat temu.

Takie wiadomości sprawiają, że naprawdę trudno nam się powstrzymać od uśmiechu. Oczywiście wiemy, że ta pogłoska może się okazać zupełnie nieprawdziwa, dlatego i wam zalecamy ostrożność wobec niej, ale… nadzieja umiera ostatnia.

Jeśli by się jednak okazało, że taki film rzeczywiście powstanie, kogo obsadzilibyście w roli Doktor? Którąś z aktorek, o których mówiło się przy wyborze Trzynastej, na przykład Phoebe Waller-Bridge czy Olivię Colman? A może kogoś zupełnie innego?

Źródło: We Got This CoveredFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *