Plotka: powstaje nowy spin-off z K9

K9 to jedyny taki pies w uniwersum Doctor Who – od kiedy pierwszy raz pojawił się w 1977 roku u boku Czwartego Doktora, mniej lub bardziej regularnie powraca na ekrany telewizorów. I chociaż obiecywany od 2015 roku film o K9 może i jest tragicznie opóźniony, to, o ile najnowsze plotki okażą się prawdziwe, będziemy mieć wkrótce do czynienia z kolejnym telewizyjnym powrotem naszego ulubionego psa.

Według The Mirror, w Wielkiej Brytanii trwają prace nad nowym serialem dla dzieci z uniwersum Doctor Who. Podobnie jak poprzednie spin-offy o K9, raczej nie byłaby to produkcja BBC. Według plotek, w tej serii nasz psi robot (czy też roboci pies) ma być głównym i niezależnym bohaterem.

K9 nie uniknie także zmian estetycznych – zgodnie z doniesieniami The Mirror, jego wygląd zostanie nieco zmieniony. Pies ma być nieco uszkodzony po tym, jak brał udział w wojnie kosmicznej. Źródło cytowane przez gazetę miało zdradzić:

[K9] będzie wyglądał bardziej industrialnie, cały pokryty nitami.

Jak twierdzi The Mirror, dwie wytwórnie ubiegają się o prawa do wyprodukowania nowego spin-offu. O ile jego emisją nie zainteresuje się BBC, produkcja najprawdopodobniej nie otrzyma pozwolenia na inne nawiązania do Doctor Who.

Informacje dostarczone przez tabloid wydają się przynajmniej bliskie prawdy, jeśli weźmie się pod uwagę zeszłoroczny post oficjalnego fanpage’a K9 na Facebooku. Pisano wówczas o nawiązaniu współpracy telewizyjnej:

Z radością możemy was wreszcie poinformować, że mamy w przygotowaniu spory projekt, dzięki któremu przywrócimy K9 na zasłużoną pozycję niezależnego bohatera.

Nawiązaliśmy współpracę ze znaczącą brytyjsko-amerykańską wytwórnią i obecnie pracujemy nad nową, wielomilionową produkcją telewizyjną, która pozwoli na wypromowanie marki K9 przed wydaniem filmu pełnometrażowego.

Ujawniono też, że K9 w tym nadchodzącym serialu zmierzyłby się zarówno ze swoimi starymi wrogami z klasycznych odcinków, takimi jak Omega czy Axtoni, jak i z zupełnie nowymi potworami, stworzonymi dopiero dla nowej produkcji.

Źródło: Doctor Who TV/The MirrorFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *