Plotka: Czternasta Doktor będzie czarnoskórą kobietą

Już wkrótce czeka nas premiera dwunastej serii Doctor Who – drugiej z Jodie Whittaker w roli Trzynastej Doktor. Wiemy już, że aktorka wcieli się w naszą ulubioną Władczynię Czasu w kolejnej, trzynastej serii, bo sama potwierdziła tę informację. Możemy zatem śmiało zakładać, że, zgodnie z tradycyjną już, trzysezonową kadencją kolejnych inkarnacji, w serii czternastej (o której wymsknęło się już HBO) pojawi się Czternasta Doktor. Co więcej, jak głosi plotka, mówi się o tym, aby zatrudniono do tej roli czarnoskórą aktorkę.

Plotek na ten temat pewnie powstanie jeszcze wiele, ale ta ma pewną ciekawą właściwość: portal, który stoi za jej opublikowaniem, We Got This Covered, powołuje się na to samo anonimowe źródło, którego informacje wielokrotnie się potwierdziły: na przykład, że nastolatkowie będą postaciami pierwszoplanowymi w Ghostbusters: Afterlife oraz że Disney pracuje nad sequelem Alladyna. I choć nie powiedziano tego w artykule wprost, te informacje wskazują również na to, że ta sama osoba stoi za wiadomością, że powstanie film Doctor Who.

Być może to właśnie o takiej „Czternastej” mowa – zwłaszcza że według pogłoski o powstającym filmie, w rolę tytułową również miała wcielić się aktorka. Nie jest jednak wykluczone, że chodzi jednak o Doktor z serialu; w końcu ekipa produkcyjna Doctor Who miała już kiedyś zaproponować główną rolę czarnoskóremu aktorowi, chociaż ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Tak czy inaczej, obecnie dalej nie wiemy, czy w którejkolwiek z tych produkcji (o ile film rzeczywiście powstanie) pojawi się czarnoskóra Doktor. Dla wielu to najwyższy czas – skoro nawet James Bond może zostać czarnoskórą kobietą – chociaż znajdą się pewnie i tacy, którym taki casting nie przypadnie do gustu.

Jak jest z wami? Nie możecie się doczekać Doktor(a), w którego wcieli się aktor lub aktorka rasy innej niż biała? Czy taka zmiana was raczej nie przekona? A może macie już swoje propozycje aktorek do roli Czternastej?

Źródło: We Got This CoveredFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *