Co zobaczyliśmy w pierwszym zwiastunie 10 serii?

Wczoraj możemy oglądać pierwszy zwiastun 10 serii. Przyjrzyjmy się mu z bliska. Uważajcie na spoilery!

Po odcinku świątecznym The Return of Doctor Mysterio mogliśmy zobaczyć krótki zwiastun 10 serii Doctora Who. Jego narratorką jest Bill, nowa towarzyszka grana przez Pearl Mackie. Przed wami analiza najciekawszych momentów zwiastuna. Większość informacji z naszych raportów się potwierdziła. Uważajcie, będzie sporo spoilerów!

Zwiastun zaczyna się od przedstawienia Bill. Siedzi ona przed uniwersytetem. Do tego miejsca akcja najnowszej serii będzie powracała dość często. Sporo się też dowiadujemy o Bill – przede wszystkim dostajemy przedsmak obiecywanych od dawna licznych pytań, jakie te bohaterka będzie zadawać Doktorowi.

Bill pracuje na uczelnianej stołówce. Plotki, które jakiś czas temu się pojawiły, były prawdziwe. Kto wie, może nasza nowa towarzyszka jednocześnie pracuje i się uczy? Frytki kojarzą się z Rose. Za czasów Daviesa frytki były symbolem normalnego, codziennego życia.

Kolejna informacja się potwierdziła. Doktor wykłada na jej wydziale. Do tej sali wrócimy także kilkukrotnie.

Jest to prawdopodobnie moment, w którym Doktor oferuje Bill wspólną podróż. Jak widzimy, Pearl ubrana jest w strój z drugiego odcinka. W ręce trzyma znaną nam już kurtkę.

Prawdopodobnie pierwsza podróż Bill. Dziewczyna wygląda na zaskoczoną. Ubrana jest w strój znany nam z filmiku, w którym pierwszy raz ją poznaliśmy.

Nardole będzie występował regularnie w najnowszej serii.

Doktor i Pearl biegną w miejscu, w którym działa się akcja filmiku przedstawiającego nową towarzyszkę. Jak już wcześniej spekulowano, powrócimy do tego miejsca podczas odcinka. Możliwe, że stanie się to nawet w pierwszym.

Jest to ujęcie z drugiego odcinka 10 serii, został on napisany przez Franka Cottrella Boyce’a. Doktor i Bill mają zjawić się w futurystycznym mieście.

Następnie znowu powracamy do znanej nam sceny wyciętej prosto z krótkiego filmiku przedstawiającego Bill.

Ten śnieg zwiastuje tylko jedno – to trzeci odcinek, który został napisany przez Sarę Dollard. A może to zamarznięta Tamiza, gdzie kiedyś Doktor z River jeździli na łyżwach?

To również jest trzeci odcinek, jak widać po strojach będzie się dział w przeszłości, ale nie spodziewajmy się, że to kolejny powrót do wiktoriańskiego Londynu.

Niebieski kosmita to Peter Caulfield, który ma zagrać postać zwaną Dahhren.  Scena ta pochodzi z piątego odcinka, napisanego przez Jamiego Mathiesona. Jakiś krewny Doriuma Maldovara?

Tajemnicza sala, a może pułapka? Ubiór Bill sugeruje, że to drugi odcinek.

Bill w znanym nam stroju, prawdopodobnie odcinek pierwszy.

Tajemniczy stwór, który wygląda, jakby był… z drewna. Ujęcie pochodzi prawdopodobnie z czwartego odcinka, The Haunted Hub, który został napisany przez Mike’a Bartletta.

Scena pochodzi z pierwszego odcinka, A Star in Her Eye. Jest to Stephanie Hyam, która gra koleżankę Bill, Heather. Ujęcie pochodzi prawdopodobnie ze sceny, w której Bill biegnie do Doktora, a na jej drodze staje przemieniona Heather. Dziewczyna cała ocieka wodą, następnie krzyczy, a Bill ucieka.

Scena pochodzi z czwartego odcinka. Doktor wraz z młodymi ludźmi ucieka z nawiedzonej posiadłości.

A to odcinek drugi i nowe potwory Emoji. Wyglądają przyjaźnie, lecz gdy cię przytulą, nic po tobie nie zostanie.

Ten piękny widok pochodzi prawdopodobnie z odcinka The Eaters of Light autorstwa Rony Munro.

Odcinek czwarty. Widzimy tu oczywiście Davida Sucheta.

Dalek ze znanego nam filmiku.

Ze scenerii możemy się domyślić, że akcja tej scenki pochodzi z tego samego odcinka. Postać ta wygląda na kosmitę. Spekuluje się, że są to Movellanie znani z klasycznej historii Destiny of the Daleks z czasów Czwartego Doktora.

Ponownie widzimy dobrze nam znaną scenę.

Te dwa ujęcia pochodzą prawdopodobnie z piątego odcinka.

Kolejne ujęcie to odcinek trzeci.

Scena ta pochodzi z szóstego odcinka, wskazuje na to obecność duchownych, którzy zostali zauważeni na planie serialu podczas kręcenia tego odcinka. Jak widać, soniczne okulary powróciły.

To prawdopodobnie odcinek trzeci. Możliwe, że w tym skafandrze znajduje się Bill. Scena przedstawia nurkowanie w Tamizie, gdzie według plotek ma kryć się potwór.

Sądząc po stroju aktora, możemy stwierdzić, że jest to odcinek trzeci.

W związku z dziwną wodą, jest to prawdopodobnie premierowy odcinek 10 serii.

Ostatnie ujęcia w zwiastunie pochodzą raczej z piątego odcinka najnowszej serii.

I hasło – chyba możemy je uznać za motto nowej serii. Brzmi świetnie!

Cały zwiastun możecie zobaczyć tutaj.

Jak wrażenia po zwiastunie? Która cena spodobała lub zaintrygowała was najbardziej? A może zauważyliście coś jeszcze? Dajcie nam znać w komentarzach!Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

10 thoughts on “Co zobaczyliśmy w pierwszym zwiastunie 10 serii?

 1. Premiera 10 serii odbędzie się na wiosnę. Prawdopodobnie będzie to kwiecień, ale nic nie zostało oficjalnie potwierdzone :)

 2. Zastanawia mnie kompletny brak trollowania w zwiastunie, ale seria i tak zapowiada się miodnie: dwoje wspaniałych towarzyszy, nowe potwory i jeszcze Hiszpańska Inkwizycja na pokładzie Tardis ;D

   1. Nie ma, bo gdyby było, to już byśmy rozkminiali, jak przy zwiastunie serii poprzedniej, co oznacza jakieś zdanie, które koniec końców okaże się nic nieznaczące ;D Oczywiście to nie jest ponad poziom Moffa trollować tym, że się nie trolluje ;)

  1. Wydaje mi się, że nie ma trollowania bo wszystko jest przedstawione niby oczami Bill. Na pewno dostaniemy jeszcze jeden zwiastun :)

 3. Dziwna woda? Ocieplająca przemieniona dziewczyna? Gdzieś to już widziałem…
  *Drapie się po głowie, a po chwili pojawia się nad nią zapalona żarówka*
  Eureka! Waters of Mars!

  1. Nie wiem czy to będą potwory z Wód Marsa bo wyglądały inaczej, chyba, że Moffat postawił na redesign. Chociaż bardzo chciałbym ich znowu zobaczyć :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *