Pierwszy Doktor zagościł w „Z pamiętnika położnej”

Z pamiętnika położnej („Call the Midwife”) to brytyjski serial telewizyjny emitowany od 2012 roku, opowiadający o życiu i pracy położnych zakonnic. Akcja toczy się w Londynie w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Dlatego chyba nikogo nie powinno dziwić, że na ekranie zawitał też Pierwszy Doktor.

W czwartym odcinku najnowszej, ósmej już serii Z pamiętnika położnej, siostra Monica Joan, starsza zakonnica, w którą wciela się Judy Parfitt, zachwyciła się Pierwszym Doktorem i jego towarzyszami – chociaż pozostali rezydenci klasztoru Nonnatus House nie podzielili jej entuzjazmu.

Monica Joan wprost przykleiła się do czarno-białego ekranu podczas emisji historii o Aztekach z 1964 roku, podczas gdy siostra Phyllis Crane (Linda Bassett) wydała nieco mniej przychylną opinię. „Nie mogę na to patrzeć. Dorośli mężczyźni biegający tu i tam, robiący z budki telefonicznej statek, który podróżuje w czasie i przestrzeni!” – powiedziała i wyszła z pomieszczenia. Następnie siostra Lucille Anderson (Leonie Elliott) zaproponowała, by grupa zamiast oglądania Doctor Who zajęła się słuchaniem radia.

Nasza nowa ulubiona zakonnica oczywiście wykazała się stosownym oporem, krzycząc: „Ale to takie ciekawe! Asystentka Doktora została właśnie uznana przez pomyłkę za starożytną kapłankę wysokiej rangi, która teraz próbuje wykorzystać swój wpływ, by zakończyć składanie ofiar z ludzi!”.

I chociaż położne opowiedziały się ostatecznie za radiem, obecność Pierwszego Doktora nie przeszła niezauważona – a reakcje fanów były porównywalne z zachwytem siostry Moniki Joan. Na Twitterze pojawiły się między innymi takie komentarze:

Siostra Monica Joan będąca fanką Doctor Who dodała mi właśnie pięć lat życia. @ShinySeviper

Jestem kilka minut do tyłu z Z pamiętnika położnej, ale POZWÓLCIE SIOSTRZE MONICE JOAN OBEJRZEĆ DOCTOR WHO, WY POTWORY @RachelScowcroft

Niektórzy fani zauważyli także fantastyczny paradoks między tymi serialami.

W Z pamiętnika położnej właśnie powstał paradoks: zakonnice oglądały Doctor Who, a ponieważ w Tsurangańskiej szaradzie („The Tsuranga Conundrum”) Graham powiedział, że wiedział, jak asystować przy porodzie dzięki Z pamiętnika położnej, oznacza to, że obie te produkcje istnieją jako seriale telewizyjne w swoich uniwersach nawzajem. @JamieRo1997

Miejmy tylko nadzieję, że siostrze Monice Joan uda się obejrzeć do końca odcinek, w którym Doktor niechcący się zaręcza poprzez podzielenie się kubkiem gorącego kakao. Nawet siostrze Crane musiałoby się to spodobać!

Źródło: RadioTimesFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *