Pierwszy Doktor, Vicki i Steven przeżyją nowe przygody

W ramach piątej serii Doctor Who – The Early Adventures pierwsze wcielenie Doktora przeżyje zupełnie nowe przygody. Władcy Czasu towarzyszyć będzie Vicki i Steven.

W tym roku pojawią się wszystkie cztery słuchowiska z piątej serii. Nasi bohaterowie zwiedzą nowe kosmiczne światy, odwiedzą lata 30, a także zmierzą się z własną przeszłością. Dodatkowo Pierwszy Doktor będzie walczyć z Dalekami! W rolę Pierwszego Doktora oraz Stevena wcieli się Peter Purves, a towarzyszyć mu będzie Maureen O’Brien jako Vicki.

Poniżej lista słuchowisk z jej autorami i terminem wydania:

  • The Dalek Occupation of Winter – David K Barnes (wrzesień 2018)
  • An Ideal World – Ian Potter (październik 2018)
  • Entanglement – Robert Khan i Thomas Salinsky (listopad 2018)
  • The Crash of the UK-201 – Jonathan Morris (grudzień 2018)

Producent David Richardson opowiada o planie, jaki miał na tę serię:

John Dorney (edytor skryptów) zaproponował mi Davida K Barnesa… co za odkrycie! Po 54 latach Doctor Who niełatwo jest znaleźć nowy punkt widzenia na historię o Dalekach, a David zrobił to prawie bez wysiłku. The Dalek Occupation of Winter to piękny kawałek, bogaty w wyobraźnię i postacie… a do tego to rozkosz…

Planem było zrobienie sezonu Doctor Who z 1960 roku. Oczywiście, nie mogliśmy stworzyć 48 odcinków, to byłoby szaleństwo, ale zrobiliśmy 16 nowych odcinków z Peterem Purvesem i Maureen O’Brien, którzy zabiorą słuchaczy na magiczną podróż przez czas i przestrzeń.

Nowe słuchowiska możecie zamówić tutaj.

Zainteresowani? Słuchaliście już czegoś z tej serii?

Źródło: Big FinishUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę. Obecnie możecie go czytać gdzieś indziej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *