Pierwsze opinie o Doktorze Petera Capaldiego

BBC jest zachwycone nową inkarnacją Doktora.

RadioTimes przytacza wypowiedź przedstawiciela BBC – nie wiemy dokładnie kogo – który miał okazję zobaczyć w akcji Petera Capaldiego w roli Dwunastego Doktora. Jego występ w nakręconych już pięciu odcinkach określa jako „wspaniały” i „ekscytujący”.

Zdaniem cytowanego źródła Peter Capaldi może być „jednym z najlepszych Doktorów”.

Dowiadujemy się również, że najprawdopodobniej pierwsze odcinki ósmej serii będą skupiać się na budowaniu wątku nowego Doktora, a odwołania do poprzednich epok będą subtelne. Nowy Doktor „jest specyficzny i bardzo się wyróżnia”. Nie mamy się też co bać o jego relację z Clarą – między aktorami chemia pojawiła się błyskawicznie.

Jest starszy i zdaje się być bardziej zdystansowany względem Clary, jest bardziej tajemniczy. Nie jest jej kolegą, raczej kimś, kogo ona uzna za autorytet. Clara najpierw jednak musi go sprawdzić i jest to z punktu widzenia fabuły bardzo satysfakcjonujące. Tworzą zgrany duet.

Dwunasty Doktor wykazuje oczywiście podobieństwa do poprzednich inkarnacji, zwłaszcza trzeciej, w którą wcielał się Jon Pertwee. Ale jest zarazem Doktorem całkiem nowoczesnym.

Jest charyzmatyczny. I oczywiście ma wspaniałych przeciwników.

capaldi pertweeAle tak naprawdę – dalej nic nie wiemy. Na razie znamy właściwie tylko strój Dwunastego Doktora – granatowy płaszcz z czerwoną podszewką, ciemne spodnie, biała koszula i stylowe buty. Jest dziełem Howarda Burdena, który jest odpowiedzialny za kostiumy, ale w jego komponowaniu brali też oczywiście udział sam Peter Capaldi, nadzorujący całość Steven Moffat i Ben Stephenson, który w BBC odpowiedzialny jest za produkcje fabularne. Całą resztę spowija tajemnica. A doskonale wiemy, że w zachowywaniu sekretów BBC jest mistrzem – możemy więc tylko zgadywać, co dzieje się w studio. I cierpliwie czekać. Albo niecierpliwie, jak kto woli…

Czy będzie z Petera Capaldiego zapowiadany „100% Rebel Time Lord” – przekonamy się jesienią.

Źródło: RadioTimesExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Pierwsze opinie o Doktorze Petera Capaldiego

  1. “Dwunasty Doktor wykazuje oczywiście podobieństwa do poprzednich inkarnacji, zwłaszcza trzeciej, w którą wcielał się Jon Pertwee.”
    Zostałam kupiona – 3 Doctor jest moim ulubionym z klasycznych serii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *