Peter Capaldi płakał, gdy ogłaszał swoje odejście

Nie tylko fanom pękło serce, gdy Peter Capaldi ogłosił swoje odejście w styczniu tego roku. Podczas wywiadu promującego 10 serię w Radio BBC 2 aktor ogłosił, że wraz z końcem serii pożegna się z rolą Dwunastego Doktora. Chociaż spekulowano wtedy, że Chris Chibnall otrzyma czystą kartę, to ogłoszenie to przyszło niespodziewanie.

Prowadząca program i dobra znajoma Capaldiego, Jo Whiley, zdradziła niedawno:

To był jeden z najzabawniejszych i najbardziej niezwykłych momentów, jakich doświadczyłam podczas audycji. Sam fakt, że Peter zdecydował się przyjść do naszego programu. Pamiętam jak mówiłam do producenta: Peter chce przyjść do naszego programu i rozmawiać o Doctor Who? To świetnie, ale wiesz może dlaczego? To było trochę przypadkowe, ale genialne. Przyszedł i siedział, mówiąc przez cały czas: Kiedy kończę? Kiedy chcesz, żebym stąd wyszedł? Oczywiście próbował rozgryźć, kiedy może wypuścić tę bombę…

Reporterka dodaje:

Jego oczy napełniały się łzami, to była dla niego zdecydowanie ważna sprawa. To było bardzo emocjonalne doświadczenie, by powiedzieć wszystkim, że to tyle, że to jego czas, by ruszyć dalej. I czuję się bardzo zaszczycona, że zdecydował się na to właśnie w tym programie.

Osobiście pamiętam ten moment, słuchałem tego wywiadu na żywo i sam nie wierzyłem w to, co usłyszałem. Była to zarówno dla mnie, jak i wielu fanów Dwunastego Doktora smutna chwila. A sami możecie posłuchać tego fragmentu jeszcze raz poniżej:

Peter zakończył zdjęcia do serialu już jakiś czas temu. Obecnie kręcona jest 11 seria z Trzynastą Doktor – nowiny z planu i plotki możecie poczytać w naszych raportach z planu.

Będziecie tęsknić za Peterem Capaldim? Pamiętacie wasze odczucia, gdy dowiedzieliście się, że aktor rezygnuje z roli?

Źródło: The Doctor Who Companion

PATRONITE

 Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *