BBC o pożegnaniu Petera Capaldiego

BBC wydało oficjalne oświadczenie w sprawie odejścia Petera Capaldiego z roli Dwunastego Doktora.

Jak już zapewne wiecie, wczoraj wieczorem trafiły do nas smutne wieści. Peter Capaldi żegna się ze swoją rolą, 10 seria będzie ostatnią, w której wcieli się w Dwunastego Doktora. Aktor ogłosił swoje odejście podczas rozmowy na żywo w radiu BBC Two (do odsłuchania tutaj).

BBC wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

Peter Capaldi wszedł na pokład TARDIS po raz pierwszy w 2013 roku, a pożegna się z kultową rolą w odcinku świątecznym w 2017 roku, po trzech niezwykłych seriach serialowego hitu BBC.

Ogłosił swoje odejście podczas programu Jo Whiley w radiu BBC 2, rozmawiając o nadchodzącej na wiosnę nowej serii, ujawnił, że będzie ona jego ostatnią.

Peter Capaldi powiedział:

Jednym z największych przywilejów w byciu Doktorem Who jest możliwość zobaczenia świata z jego najlepszej strony. Od naszej genialnej ekipy i kreatywnych zespołów pracujących, jak najlepiej potrafią, poprzez najlepszego nadawcę na tej planecie, po widzów i fanów, których nieskończona kreatywność, wspaniałomyślność i globalność wskazuje na świetlaną przyszłość. Nie jestem w stanie wszystkim wystarczająco podziękować. To było kosmiczne.

klipy

Capaldi został ujawniony publiczności jako Dwunasty Doktor podczas specjalnego wydarzenia w telewizji BBC One na żywo. Władca Czasu, w którego wcielał się Peter, został pokochany i doceniony przez krytyków, 9 seria zawierała kilka z najlepiej ocenianych występów. W szczególności jego przemowa przeciw wojnie w odcinku Inwersja Zygonów („The Zygon Inversion”) oraz solowe wystąpienie w odcinku Dar niebios („Heaven Sent”) zostały przyjęte przez fanów jako najznakomitsze wystąpienia jakiegokolwiek Doktora. Podczas jego kadencji serial rozwinął się globalnie, aktor udał się w trasę po świecie, reklamując serial, a Doctor Who ustanowił rekordową oglądalność na BBC America, w Kanadzie i Ameryce Łacińskiej. Długo oczekiwana 10 seria powróci na ekrany po roku przerwy w Wielką Sobotę, podczas świąt Wielkanocnych.

Ostatnia seria Petera Capaldiego, będzie także ostatnią serią scenarzysty i producenta wykonawczego Stevena Moffata, będzie więc to wydarzenie nie do przegapienia.

Steven Moffat powiedział:

Przez lata, jeszcze zanim pomyślałbym, że będę pracować przy Doctorze Who oraz że kiedykolwiek spotkam tego człowieka, chciałem pracować z Peterem Capaldim. Nie mogłem sobie wyobrazić, że kiedykolwiek staniemy razem w TARDIS. Tak samo jak Peter, muszę zmierzyć się z odejściem z najlepszej pracy na świecie, ale fakt, że robię to w najlepszym towarzystwie tego przemiłego i mądrego człowieka, sprawia, iż najsmutniejsze zakończenia stają się odrobinę słodsze. Ale hej, do końca jeszcze długa droga: Doktor Petera, który jest niesamowity, zapalony i burzliwy, nadal walczy po stronie dobra, a jego największa przygoda dopiero nadejdzie. Potwory we wszechświecie – miejcie się na baczności – Capaldi jeszcze z wami nie skończył!

Charlotte Moore, dyrektorka treści w BBC powiedziała:

Peter Capaldi na zawsze zostanie dla mnie specjalnym Doktorem, jego przygody w czasie i przestrzeni rozpoczęły się wtedy, kiedy przybyłam do BBC One. Był niesamowitym Doktorem, który wniósł ze sobą do tej roli unikalną mądrość oraz charyzmę. To jeszcze nie koniec – wiem, że kolejna seria będzie widowiskowa. Jest świetnym aktorem, mam nadzieję, że będę mogła z nim jeszcze współpracować, gdy odejdzie z TARDIS.

Producent wykonawczy, Brian Minchin, skomentował:

Peter Capaldi jest niesamowitym Doktorem i zabrał serial w niesamowite miejsca. Chociaż jest mi przykro, że zdecydował się na ruszenie dalej w 2018 roku, jestem zachwycony, że czeka nas jeszcze ostatnia seria z Peterem Capaldim i Stevenem Moffatem. Wiem co planują, to będzie niesamowite.

Będziecie tęsknić za Peterem Capaldim?

Źródło: DoctorWhoTVUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “BBC o pożegnaniu Petera Capaldiego

  1. Skoro Peter odchodzi, to mam nadzieję, że Pearl też i powstanie świeży start, jak przy serii piątej. Zresztą, lubię takie krótsze towarzyszki jak Martha i Donna. Są wystarczająco, by można je było pokochać, ale nie zbyt długo, by zniszczyć :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *