Peter Capaldi o scenie regeneracyjnej Dwunastego Doktora

Peter Capaldi uchylił rąbka tajemnicy i pochwalił się, jak wyglądało kręcenie jego regeneracyjnej sceny:

Jest świetna i cudowna, ponieważ poświęciliśmy cały dzień, żeby ją nakręcić. To całkiem wielka scena, więc nie potraktowaliśmy jej źle.  Oczywiście jest pełna emocji, bo to także pożegnanie z osobami, z którymi pracowałem przez prawie cztery lata i to było ciężkie.

W tym dniu pojawiło się wiele ludzi:

Mnóstwo osób przyszło nas odwiedzić – wielu zdecydowało, że to dobry dzień, żeby przyjść i zobaczyć, co się dzieje! Nie przeszkadzało mi to. To było cudowne.

Capaldi wypowiedział się na temat sceny:

Czułem, że Steven napisał coś bardzo pięknego i bardzo właściwego dla mojego Doktora. Byłem więc szczęśliwy, mogąc postarać się dać z siebie wszystko podczas jej kręcenia.

Aktor opowiedział też o pożegnaniu:

Uważam, że często w serialach – a może szczególnie w serialach – jeśli jakaś postać się żegna, to przekazuje te emocje lepiej niż robi to aktor i istoty ludzkie. Często więc żegnamy się wzajemnie przez tekst wygłaszany przez nasze postacie. Postacie i ich sceny stają się odzwierciedleniem naszych własnych uczuć. Jest w tym pełno emocji, każdy z nas tak czuł.

W odcinku powróci także Pearl Mackie w roli Bill Potts, z którą się pożegnamy. Z serialem pożegna się także producent wykonawczy, Steven Moffat, który nie chciał przelewać swoich uczuć co do odejścia w odcinku świątecznym:

W pisaniu Doctor Who nie ma elementów autobiograficznych – jakże mogłyby w nim być? Więc nie będzie tam moich uczuć odnośnie odejścia z serialu. Po prostu piszesz sceny.

Przyznajcie się, komu z pewnością polecą łzy podczas pożegnania z Dwunastym Doktorem?

Źródło: Digital Spy

PATRONITEUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Peter Capaldi o scenie regeneracyjnej Dwunastego Doktora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *