Peter Capaldi i Steven Moffat o odcinku świątecznym

Zapraszamy do lektury wywiadu, którego Peter Capaldi i Steven Moffat udzielili redakcji strony Blogtor Who. Uważajcie na spoilery!

Rozmowa dotyczyła odcinka świątecznego, The Husbands of River Song, który zobaczymy już za kilka tygodni. Pojawi się w nim dawno niewidziana postać – River Song, jej też dotyczyło pierwsze pytanie. Jak będzie wyglądać jej powrót? Peter Capaldi zdradza, że:
River nie rozpozna Doktora. Ten będzie próbował ją przekonać i będzie to zabawne. Zobaczy, jak zachowuje się przy innych ludziach i jak flirtuje ze wszystkimi wokół. Będzie w szoku! W końcu uda mu się ją przekonać, że naprawdę jest Doktorem, jej reakcją będzie lekkie rozczarowanie: “Co się stało z moim mężem, że się tak bardzo postarzał?”.
Steven Moffat wyjaśnia:
Co roku muszę rozważyć ewentualność, że to może być ostatni odcinek, jaki napiszę. Pomyślałem więc, że skorzystam z okazji, by wrócić do River Song, zatoczyć krąg. Ale równocześnie, co jest znacznie ważniejsze, byłem już bardzo zmęczony. Gdy Brian Minchin, producent wykonawczy, zapytał, co robimy na święta, perspektywa pisania River bardzo mnie ucieszyła, bo dawno jej nie widzieliśmy, a ja uwielbiam ją pisać.
Poza tym Russell T Davies nie dawał mi spokoju. “Nie możesz z niej zrezygnować! Capaldi i Kingston – to eksplozja seksu!”. Nie, odcinek nie zostanie tak nazwany. [śmiech] Ale to prawda, że tworzą bardzo seksowny duet.
husbands-05-12-2015
Następnie Peter Capaldi i Steven Moffat zdradzili więcej szczegółów na temat samego odcinka. Dla Petera Capaldiego to powrót do świątecznej lekkości:
Ma więcej świątecznej atmosfery niż Ostatnie święta (“Last Christmas”). Lubię się bać, lubię historie o duchach, ale ten odcinek będzie zabawniejszy i mniej straszny. Tutaj będzie więcej bożonarodzeniowego uroku, śnieg, uliczki jak z powieści Dickensa, potwory i latające spodki.
Kontrast między ubiegłorocznym a tegorocznym odcinkiem świątecznym podkreśla też Steven Moffat:
To będzie zabawny odcinek. W ubiegłym roku mieliśmy Świętego Mikołaja, ale atmosfera była dość ponura. Ta seria jest już pod koniec bardzo ponura, więc odcinek świąteczny będzie lżejszy. Opowiada głównie o Doktorze i River, to jedna wielka małżeńska sprzeczka w kosmosie i z wielkim robotem w tle.
To prawdziwie świąteczna historia. Musimy mieć na uwadze, że w Boże Narodzenie różni osobnicy, którym zazwyczaj udaje się tego unikać, są zaciągani przemocą do salonu, by oglądać Doktora Who. Chcemy więc, by nie poczuli się rzuceni na zbyt głęboką wodę.
Czy pisząc odcinek, Steven Moffat wiedział, że w dwie role wcielą się znani komicy, Greg Davies i Matt Lucas?
Nie miałem na myśli konkretnie ich, ale udało się ich wciągnąć! Rola Matta Lucasa nie będzie duża, ale akurat miał czas, był dostępny w tym terminie i zgodził się wystąpić w bożonarodzeniowym odcinku.
Czego spodziewacie się po tym odcinku?
Źródło: BlogtorWho


Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Peter Capaldi i Steven Moffat o odcinku świątecznym

  1. No tak… A czy ostatnim razem jakoś River nie narzekała, na to że Doktor jest taki młody? Właściwie to dziwi mnie ta ich “odwrotna” relacja. Chyba już dawno powinni przestać się “mijać”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *