Peter Capaldi ma dość krytyki wobec Stevena Moffata

Nikt nie jest idealny, nawet bohaterski Władca Czasu – a Peter Capaldi najwyraźniej życzy fanom serialu, by o tym pamiętali, zdenerwowany krytycyzmem niektórych widzów wobec Stevena Moffata.

Moim zdaniem odwaliliśmy kawał dobrej roboty – powiedział Szkot magazynowi SFX. – Uważam, że Steven jest fantastyczny. Nie rozumiem, co ludzie do niego mają, dlaczego nazywają go mizoginem. W ogóle tego nie pojmuję. Moim zdaniem to genialny twórca.

Capaldi powtórzył także komentarze głównego scenarzysty o tym, że Doktor Who ma relatywnie niski budżet, sugerujące, że poziom serialu może ponownie odczuć nowe ograniczenia.

To oczywiste, że jeśli jakiekolwiek serial produkuje dwanaście odcinków rocznie z takim budżetem i w takich warunkach, nie wszystkie będą fantastyczne. I z pewnością nie wszystkie przypadną każdemu do gustu.

Fandom jest tak bogaty i zróżnicowany, że szanse bycia znielubionym przez całkiem sporą grupę ludzi są gwarantowane. Ale myślę, że akurat Steven spisał się znakomicie.

Przekraczanie granic w sposób, jaki robi to Doktor Who, jednocześnie odnosząc się do całej spuścizny serialu, jest trudne, zwłaszcza gdy serial staje się ofiarą własnego sukcesu i oczekuje się od niego powtarzania sprawdzonych elementów, które przyniosły mu powodzenie.

Ten sam, lecz inny – brzmi jak całkiem niezły slogan dla ostatnich wspólnych dni Capaldiego i Moffata w Doktorze Who, zanim na pokładzie TARDIS wspólnie odlecą w stronę zachodzącego słońca.

Źródło: RadioTimesFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Peter Capaldi ma dość krytyki wobec Stevena Moffata

  1. Znalazłem właśnie parodię Doctora Who. W serialu Prawo Milo Murphy’ego (Milo Murphy’s Law) odcinek 3a) pt: Akta Doktora Zone (The Doctor Zone Files). Bardzo ciekawie sparodiowane. Polecam, to tylko 10 minut. A serial jest robiony przez twórców Fineasza i Ferba.

  2. Cieszę się, że to powiedział. Poziom hejtu na Moffata jest kompletnie nieuzasadniony, a ludzie na ogół szanują Petera Capaldiego, więc może choć jedna osoba zmieni zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *