Pearl Mackie szczerze o powrocie do Doctor Who

Pearl Mackie dołączyła do obsady Doctor Who w 2017 roku, jako towarzyszka Dwunastego. Spędziła na planie zaledwie jedną, dziesiątą, serię. Czy chciałaby kiedyś wrócić do serialu?

W niedawnym wywiadzie zasugerowała, że jej czas na pokładzie TARDIS się nie skończył, ale na tę chwilę musi jeszcze nabrać dystansu do swojej postaci.

Szczerze mówiąc, myślę, że potrzebuję więcej czasu. Wciąż czuję, że jestem bardzo blisko Bill. Muszę za nią zatęsknić, zanim będę chciała znowu ją zagrać. I muszę znaleźć coś, co chciałabym dodać do jej historii, nim naprawdę zechcę wrócić i znów wcielić się w tę rolę.

Mimo że była w serialu stosunkowo krótko, z pewnością tęskni za nią spora część fandomu Doctor Who. Dla wielu Bill stała się wręcz kimś w rodzaju ikony LGBT. Ten aspekt jej roli jest zresztą dla Mackie bardzo ważny.

To się zdarzyło w sumie kilka razy, ale nigdy nie zapomnę dziewczyny, która podeszła do mnie i powiedziała, że identyfikuje się z Bill tak bardzo, że pozwoliło jej to zrobić coming out przed rodziną. I że beze mnie nie dałaby rady. Nigdy nawet nie marzyłam, że będę mogła coś takiego zrobić jako aktorka. Pomagać osobom z marginalizowanej społeczności, nawet pośrednio, to coś wspaniałego. Niesamowity prezent dla mnie.

Pearl Mackie gra teraz w eksperymentalnym podkaście Forest 404.

Myślicie, że aktorka wróci jeszcze do Doctor Who? Czy jednak historia Bill już się skończyła?

Źródło: The Doctor Who Companion

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *