Pearl Mackie nie oglądała Doctora Who

Pearl Mackie, aktorka wcielająca się w nową towarzyszkę, Bill, zdradziła, że nie oglądała zbyt wielu odcinków serialu. Powiedziała:

Nie leciał, kiedy byłam dzieciakiem. Oglądałam trochę nowych serii, kiedy serial powrócił, ale miałam wtedy 16 lat. Chciałam spędzić jak najwięcej czasu poza domem. Doctor Who jest dla mnie czymś zupełnie nowym, prawie tak, jak dla Bill.

Kiedy Pearl wygrała casting, chciała od razu nadrobić zaległości. Jednakże powstrzymali ją Steven Moffat oraz Brian Minchin. Aktorka wspomina:

Rozmawiałam ze Stevenem i Brianem po tym, jak dostałam tę pracę. Mówiłam coś w stylu: Dajcie mi katalog z odcinkami. Chcę obejrzeć wszystkie!

Planowałam zobaczyć wszystko, co Peter nagrał z Jenną, żeby zobaczyć, jakim jest Doktorem. Ale oni powiedzieli: Nie oglądaj tego. Bill nic o tym wszystkim nie wie, a to, co sobą wnosisz, dodaje dużo świeżości.

Co sądzicie o takim podejściu do sprawy? Uważacie, że do roli towarzyszki powinni zaangażować fankę serialu?

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Pearl Mackie nie oglądała Doctora Who

  1. Myślę, że podejście jest OK, bo mają bardzo wyraźną wizję, że Bill ma być nowa, świeża etc.
    Tylko mnie to podejście całościowo kompletnie nie kręci, z punktu widzenia serialu to może być dobry pomysł, przyciągnąć nowych fanów – ale tak osobiście, to nie chce mi się oglądać, jak ktoś się dowiaduje, co to Dalek etc.

    1. Ciekawe by było, gdyby dali towarzysza, który coś wie na temat kosmitów, żeby Doktor nie musiał tej osoby edukować. Dobrym towarzyszem byłby syn Sary Jane.

        1. Yup, też mam na to nadzieję, że Nardole trochę będzie po to, żeby w razie czego wykazać się bardziej zaawansowaną wiedzą i doświadczeniem ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *