Patronujemy trzeciej edycji Filozofikonu!

Trzecia edycja Filozofikonu, konferencji przyglądającej się skrzyżowaniu filozofii i popkultury, odbędzie się w Krakowie w dniach 1-2 września. Ponownie obejmujemy wydarzenie patronatem.

TUTAJ możecie o nim poczytać i odkliknąć udział lub zaprosić znajomych. Filozofikon w tym roku opisuje się następująco:

Kultura popularna zawiera kwestie sporne – w efekcie związki się rozpadają, domy są podzielone, rzeczywistości się rozszczepiają. Lecz filozofowanie to nie obelga!

Cykl „Filozofikon. Konwent i Konferencja Naukowa” umożliwia zetknięcie Adeptek i Adeptów filozofii na wszystkich etapach intelektualnych poszukiwań (studenckim, doktoranckim, doktorskim i innych) z Fanami i Fankami kultury popularnej, co automatycznie staje się okazją do popularyzowania samej filozofii.

Dzięki dotychczasowym edycjom „Filozofikonu” ponad 300 Istot dowiedziało się więcej o retoryce gier wideo, bioetycznym aspekcie ulepszeń rodem z „Deus Exa”, ontologicznych wątkach znanych mang i anime oraz wielu, wielu innych fascynujących zagadnieniach. Druga odsłona cyklu uzyskała rangę międzynarodowej konferencji naukowej, a także zaoferowała jeszcze więcej typowo konwentowej rozrywki – o tym, co odkryjemy i przeżyjemy na „Filozofikonie 3”, ponownie zadecydujcie razem z nami, m.in. proponując wystąpienia, uczestnicząc w konkursach, angażując się w dyskusje oraz pomagając w obsłudze.

Zapraszamy do śledzenia serwisu filozofikon.wordpress.com, jak i tego wydarzenia oraz fanpage’a na Facebooku. Stopniowo pojawiać się będą zapowiedzi wystąpień Gości(ń) Specjalnych oraz informacje o patronach imprezy i wszelkich dodatkowych rozrywkach. Już teraz macie szansę odpowiedzieć na jeden lub więcej programowych zewów:
– zew o atrakcje (filozofikon.wordpress.com/zew-o-atrakcje/),
– zew o cosplaye (filozofikon.wordpress.com/zew-o-cosplaye/),
– zew o prelekcje (filozofikon.wordpress.com/zew-o-prelekcje/),
– zew o wolontariat (filozofikon.wordpress.com/zew-o-wolontariat/).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, lecz wygłaszających referaty nieafiliowanych zagranicą obowiązuje opłata w wysokości 75 PLN płatna po akceptacji zgłoszenia.

Doctor Who to wdzięczny temat do analiz, również filozoficznych, gorąco zachęcamy więc do udziału!Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *