Patronujemy trzeciej edycji Filozofikonu!

Trzecia edycja Filozofikonu, konferencji przyglądającej się skrzyżowaniu filozofii i popkultury, odbędzie się w Krakowie w dniach 1-2 września. Ponownie obejmujemy wydarzenie patronatem.

TUTAJ możecie o nim poczytać i odkliknąć udział lub zaprosić znajomych. Filozofikon w tym roku opisuje się następująco:

Kultura popularna zawiera kwestie sporne – w efekcie związki się rozpadają, domy są podzielone, rzeczywistości się rozszczepiają. Lecz filozofowanie to nie obelga!

Cykl „Filozofikon. Konwent i Konferencja Naukowa” umożliwia zetknięcie Adeptek i Adeptów filozofii na wszystkich etapach intelektualnych poszukiwań (studenckim, doktoranckim, doktorskim i innych) z Fanami i Fankami kultury popularnej, co automatycznie staje się okazją do popularyzowania samej filozofii.

Dzięki dotychczasowym edycjom „Filozofikonu” ponad 300 Istot dowiedziało się więcej o retoryce gier wideo, bioetycznym aspekcie ulepszeń rodem z „Deus Exa”, ontologicznych wątkach znanych mang i anime oraz wielu, wielu innych fascynujących zagadnieniach. Druga odsłona cyklu uzyskała rangę międzynarodowej konferencji naukowej, a także zaoferowała jeszcze więcej typowo konwentowej rozrywki – o tym, co odkryjemy i przeżyjemy na „Filozofikonie 3”, ponownie zadecydujcie razem z nami, m.in. proponując wystąpienia, uczestnicząc w konkursach, angażując się w dyskusje oraz pomagając w obsłudze.

Zapraszamy do śledzenia serwisu filozofikon.wordpress.com, jak i tego wydarzenia oraz fanpage’a na Facebooku. Stopniowo pojawiać się będą zapowiedzi wystąpień Gości(ń) Specjalnych oraz informacje o patronach imprezy i wszelkich dodatkowych rozrywkach. Już teraz macie szansę odpowiedzieć na jeden lub więcej programowych zewów:
– zew o atrakcje (filozofikon.wordpress.com/zew-o-atrakcje/),
– zew o cosplaye (filozofikon.wordpress.com/zew-o-cosplaye/),
– zew o prelekcje (filozofikon.wordpress.com/zew-o-prelekcje/),
– zew o wolontariat (filozofikon.wordpress.com/zew-o-wolontariat/).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, lecz wygłaszających referaty nieafiliowanych zagranicą obowiązuje opłata w wysokości 75 PLN płatna po akceptacji zgłoszenia.

Doctor Who to wdzięczny temat do analiz, również filozoficznych, gorąco zachęcamy więc do udziału!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *