Patronujemy drugiej edycji Filozofikonu

W połowie maja spotkamy się w Krakowie, by posłuchać o filozofii podczas drugiej edycji Filozofikonu – konferencji naukowej łączącej tematykę filozoficzną i popkulturową. Organizatorem jest Koło Naukowe Studentów Filozofii UPJPII w Krakowie, a wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 maja 2017 roku. Zapraszamy do zgłaszania wystąpień konferencyjnych i atrakcji dodatkowych.

Popkultura oferuje nam statki kosmiczne, wehikuły czasu, a nawet kotobusy i smoki pasażerskie. Wyruszcie z nami w rejs, który pilotuje filozofia!

Cykl „Filozofikon. Konwent i Konferencja Naukowa” umożliwia zetknięcie Adeptek i Adeptów filozofii na wszystkich etapach intelektualnych poszukiwań (studenckim, doktoranckim, doktorskim i innych) z fanami i fankami kultury popularnej, co automatycznie staje się okazją do popularyzowania samej filozofii.

Dzięki zeszłorocznej edycji „Filozofikonu” ponad 200 Istot dowiedziało się więcej o egzystencjalistycznych interpretacjach znanych anime, politycznym wydźwięku „Gwiezdnych Wojen”, seriach superbohaterskich jako „laboratoriach” myślowych dla filozofii umysłu oraz wielu, wielu innych fascynujących zagadnieniach. Tym razem na spotkanie poświęcimy aż dwa dni! O tym, co odkryjemy i przeżyjemy na „Filozofikonie 2”, ponownie zadecydujcie razem z nami, m.in. proponując wystąpienia, uczestnicząc w konkursach, angażując się w dyskusje oraz pomagając w obsłudze.

Abstrakty w języku polskim lub angielskim, nie dłuższe niż 3 000 znaków, należy przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na filozofikon.wordpress.com/zew-o-prelekcje-call-for-presentations/ do 19 kwietnia br. Opłata konferencyjna wynosi 80 złotych lub 20 euro (o szczegółach poinformujemy w korespondencji po przeprowadzeniu selekcji zgłoszeń). Przypominamy, że dla Słuchaczek i Słuchaczy wstęp jest bezpłatny.

Ze względu na bardzo otwarty charakter wydarzenia prosimy o prezentacje przystępne dla publiczności w wieku od lat kilkunastu i zachowanie wysoce specjalistycznych detali na artykuł do publikacji, która zostanie ogłoszona oddzielnie.

Do zobaczenia na „Filozofikonie 2”!

Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu i na fanpage’u.Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *