Garść nowych ciekawostek o odcinku świątecznym i 10 serii

Kilka dni temu miała miejsce przedpremiera The Return of Doctor Mysterio. Tuż po niej odbył się panel, na którym aktorzy i Steven Moffat opowiedzieli o tegorocznym odcinku świątecznym i 10 serii.

Steven Moffat zdradził, że jego zamiłowanie do superbohaterów wzięło się stąd, że ich alter ego to najczęściej społecznie nieporadni, nieśmiali ludzie, z którymi się utożsamia. Na miejsce akcji wybrał Nowy Jork, ponieważ uważa, że superbohaterowie najlepiej działają wśród wysokich budynków. Dodatkowo czuł, że to rzecz w stylu Nowego Jorku, a Metropolis (z Supermana) i Gotham (z Batmana) sprawiają wrażenie, że też są tym miastem. Liczył także na wycieczkę, gdyby pojawiła się możliwość, że naprawdę tam kręciliby ten odcinek.

Matt Lucas był podekscytowany, że udało się ponownie sprowadzić do serialu Nardole’a. Według niego utkniemy z nim na trochę, ale równocześnie zdradził, że dzięki temu poznamy nowe aspekty tej postaci.

Charity Wakefield, grająca w odcinku świątecznym Lucy, powiedziała, że była niesamowicie podekscytowana, gdy dostała tę rolę. Jednocześnie trochę się bała, ponieważ Doctor Who jest tak bardzo kochany na całym świecie. Peter Capaldi opisał jej grę aktorską jako absolutnie niesamowitą. Stwierdził, że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak trudno jest zagrać kogoś tak lekkiego i zabawnego.

Capaldi powiedział także, że Doctor Who wpasowuje się w święta, jest cudowną mieszanką: odrobinę straszny, nostalgiczny i uroczysty. Uważa, że Boże Narodzenie powinno być straszne.

Aktor pochwalił także ekipę serialową za całą ich pracę. Każdy dzień na planie jest pełny nowych wyzwań, a mimo tego są oni zawsze weseli, przyjacielscy, wspierający i pełni ciepła. Zażartował także, że wierzy w to, iż kręcił już sceny we wszystkich elektrowniach w Walii.

Capaldi opowiedział także o tym, co pojawienie się Bill zmienia w serialu oraz zapowiedział nowego strasznego potwora, o którym więcej możecie przeczytać tutaj.

Matt Lucas zaznaczył coś, co uważa za nowość. Podczas gdy on i Peter Capaldi grają kosmitów, Pearl Mackie zagra człowieka. Bill sprowadza ich często na ziemię, a w jej postaci jest coś współczesnego, tak samo jak w sposobie, w jaki jest grana. Aktor dodał, że świetnie było oglądać, jak jej postać rozwija się podczas kręcenia serialu.

Peter Capaldi został również zapytany o to, czy postać Doktora zmieni się w tej serii. Aktor odpowiedział:

On zmienia się tak naprawdę cały czas… Sami bylibyście zaskoczeni, gdybyście zobaczyli, w jaki sposób się zmieniacie. Wszyscy Doktorzy rozwinęli się podczas ich serii. Sądzę, że gdy zaczynałem, był bardziej surowy, później (w ostatniej serii) stał się bardziej głupkowaty. Teraz otrzymamy mieszankę obu tych zachowań.

Mamy dla was także informacje od publiczności obecnej na premierze.  Pod koniec odcinka czekał na nich krótki zwiastun 10 serii Doctora Who!

Kto z was nie może się doczekać odcinka świątecznego?

Źródło: CultboxUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Garść nowych ciekawostek o odcinku świątecznym i 10 serii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *