Zaginione odcinki Classic Who: oświadczenie TIEA

Od miesięcy krąży po sieci tyle plotek o odnalezieniu kolejnych zaginionych odcinków, że stojący na czele TIEA Philip Morris wydał w tej sprawie oświadczenie.

Television International Enterprises Archives Ltd (Międzynarodowa Organizacja Archiwów Telewizyjnych) to instytucja, która zajmuje się zabezpieczaniem archiwalnych materiałów filmowych na całym świecie. Fanom „Doctora Who” jest bliska, bo to właśnie za jej sprawą co jakiś czas udaje się odnaleźć zaginione odcinki klasycznych serii.

Na czele organizacji stoi Philip Morris. Wspominaliśmy już o nim w kontekście odnalezienia dziewięciu odcinków (składających się na seriale „The Web of Fear” i „The Enemy of the World”) w nigeryjskim mieście Jos w ubiegłym roku.

Na fanowskich forach i Twitterze ciągle pojawiają się plotki, że znaleziono jeszcze więcej odcinków. BBC ani TIEA jednak tego nie potwierdzają, a dyrektor TIEA wydał oświadczenie, które fanów raczej nie ucieszy – organizacja przypomina, że odzyskanie zaginionych odcinków nie jest podstawowym celem jej działalności.

Oświadczenie Television International Enterprises Archives Ltd

TIEA rozumie pasję fanów „Doctora Who” i poszukiwanie zaginionych odcinków, zarówno tego serialu, jak i innych programów, jest ważną, ale jednak tylko małą częścią działalności naszej organizacji. Głównym celem TIEA jest wspieranie działalności archiwów telewizyjnych w krajach, których kulturowe dziedzictwo jest zagrożone. Jeśli odcinki gdzieś się zachowały – TIEA zrobi, co w jego mocy, by je zabezpieczyć i przekazać BBC. TIEA jest jednak niezależną organizacją, nie jest finansowany z zewnętrznych źródeł, choć współpracuje z wieloma innymi organizacjami, m.in. BFI (British Film Institute).Zdajemy sobie sprawę, że wielu ludziom zależy na odzyskaniu przez nas konkretnych programów, jednak samo marzenie o tym lub rozsiewanie plotek nie sprawi, że magicznie się pojawią.
Philip Morris, dyrektor TIEA
Nie znaczy to oczywiście, że fani Classic Who powinni stracić nadzieję – ciągle istnieje szansa, że podczas prac w archiwach na całym świecie TIEA coś znajdzie – a przecież nie tylko oni szukają. Krążące jednak od miesięcy plotki zostały ukrócone i musimy uzbroić się w cierpliwość.
Źródło: Facebook


Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *