Opisy odcinków 8 serii – uważajcie na spoilery!

W najnowszym numerze Radio Timesa zamieszczono opisy odcinków autorstwa Stevena Moffata – tym razem zawierające nieco więcej informacji. I bardzo intrygujące!

Ostatnie ostrzeżenie przed spoilerami!

Deep Breath (Głęboki oddech)

W latach 90. XIX wieku po Londynie grasują zabójcy. Restauracja, która w istocie jest rzeźnią i pogrzebany statek kosmiczny są świadkami konfrontacji Doktora z dawno zapomnianym wrogiem.

Into the Dalek (Do wnętrza Daleka?)

„Wyobraź sobie najgorszą rzecz we wszechświecie… Nie, nie musisz, właśnie na nią patrzysz. Zło udoskonalone przez technologię”.

Zminiaturyzowana ekipa wyrusza w fantastyczną podróż do wnętrza Daleka, który został tak mocno zniszczony, że aż stał się dobry.

Robot of Sherwood (Robot z Sherwood)

Doktor odkrywa niecny plan sięgający z gwiazd do lasu Sherwood. Kto istnieje, a kto nie?

Listen (Słuchaj!)

„Co czai się w lustrze i kąciku oka? Za czym biegną kroki, lecz nigdy nie mijają?”

Czego boi się Doktor? Upiory z przeszłości i przyszłości nawiedzają Doktora i Clarę; przerażający dozorca w domu dziecka, ostatni człowiek we wszechświecie i mały chłopiec, który nie chce wstąpić do armii.

Time Heist (Kradzież czasu?)

Doktor musi włamać się do banku Karabraxos, najpilniej strzeżonego miejsca we wszechświecie. Pomaga mu piękna zmiennokształtna i cyber-podrasowany gracz. Ale nic nie jest w stanie ich przygotować na spotkanie z Kasjerem – stworzeniem, które potrafi wykryć poczucie winy.

The Caretaker (Dozorca?)

„Ludzie żyją tak krótko! Dziwię się, że nie jesteście zawsze w stanie paniki. Zegar tyka!”

Clara ma wszystko pod kontrolą aż do momentu, kiedy wszyscy, którzy są dla niej ważni, w końcu się spotykają… Nowo zatrudniony w szkole Coal Hill dozorca mówi ze szkockim akcentem, a Skovox Blitzer planuje zniszczenie ludzkości.

Kill The Moon (Zniszczyć Księżyc?)

„Ta mała planetoida, która lata za wami od stu milionów lat, daje wam światło w nocy i wywołuje morskie pływy, zaraz się rozpadnie”.

Bliska przyszłość. Doktor i Clara przybywają na zniszczony statek lecący z samobójczą misją na Księżyc. Rozbiwszy się na powierzchni, znajdują górniczą bazę pełną wypatroszonych ciał. Podobne do pająków stworzenia czają się w mroku, a Doktor i Clara muszą zmierzyć się ze straszliwym dylematem.

Mummy On The Orient Express (Mumia w Orient Ekspresie)

Pasażerów kosmicznego pociągu ściga mumia. Temu, kogo zobaczy, zostało dokładnie 66 sekund życia. Doktor pokazuje swoją morderczą, bezlitosną stronę i do Clary zaczyna docierać, że pora się pożegnać.

Flatline (Linia)

Clara i Doktor zostają rozdzieleni. Dziewczyna odkrywa zagrożenie pochodzące z innego wymiaru. Ale jak można się schować, gdy ściany nie stanowią osłony? Pozbawiona pomocy Doktora Clara mierzy się z wrogiem, który wymyka się zwykłej percepcji.

In The Forest Of The Night (W lesie nocy)

„Czy nie sądzisz, że las na Trafalgar Square prezentuje się wyjątkowo pięknie?”

Ludzie padają ofiarami zaskakującej inwazji – drzewa kontratakują. Świat w ciągu jednej nocy zmienia się w las.

Dark Water (Ciemne wody) / Death In Heaven (Śmierć w niebie)

„Zdradziłeś(aś) mnie. Moje zaufanie, naszą przyjaźń i wszystko, na czym kiedykolwiek mi zależało. Zawiodłeś(aś) mnie”.

W tajemniczym podziemnym świecie plany są już na ukończeniu. Starzy przyjaciele i starzy wrogowie krążą wokół Doktora, który musi podjąć niemożliwą decyzję. Organizacja znana pod nazwą 3W obiecuje, że śmierć nie jest końcem.

Źródło: Radio TimesExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Opisy odcinków 8 serii – uważajcie na spoilery!

  1. Mam wrażenie że w ostatnich dwóch odcinkach pojawi się jakiś stary towarzysz Doctora który już raz umarł. Albo Clara umrze. ALBO OKAŻE SIĘ ŻE RORY TO TAK NAPRAWDE MISTRZ!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *