Oficjalne opisy „The Zygon Invasion” i „The Zygon Inversion”

BBC opublikowało oficjalne opisy dwóch odcinków o Zygonach. Uważajcie na SPOILERY!

The Zygon Invasion

Zygoni, zmiennokształtni kosmici, żyli między ludźmi, ukryci, niezauważani – aż do dziś! Gdy Osgood zostaje porwana przez zygoński gang, Doktor, Clara i UNIT muszą rozproszyć się po świecie, by ją odnaleźć. Czy zdążą ją uwolnić i powstrzymać wybuch powstania?

The Zygon Inversion

Zmiennokształtni Zygoni opanowali całą Wielką Brytanię. Nie wiadomo, komu można zaufać. Gdy UNIT zostaje pokonany, na ich drodze stoi tylko Doktor. Jak można powstrzymać wybuch wojny? Co Doktor może zrobić, by uratować swoich przyjaciół?

Scenariusz: Peter Harness
Reżyseria: Daniel Nettheim

Producent wykonawczy, Brian Minchin, porównuje te odcinki do Inwazji porywaczy ciał, klasyki filmu science fiction. Steven Moffat stwierdził natomiast:

Uważam, że musimy zachować nadzwyczajną ostrożność, powiedziałbym jednak, że na tle innych odcinków Doktora Who, gdzie zawsze obecne są bezkształtne potwory i mnóstwo akcji, ta historia najbardziej zbliża się do realnych problemów naszego świata. Nie twierdzę, że to historia polityczna, jakaś forma zdekonstruowania obecnej sytuacji na świecie, ale może stanowić bazę dla ewentualnej dyskusji. Zygoni żyją wśród nas. Co z tym zrobimy?

Natomiast Peter Harness, autor scenariusza, wyznał, że historia stanowi swoisty sequel klasycznej historii Mawdryn Undead z 1983 roku.

Zapowiada się ciekawie, jak sądzicie?

Źródło: DoctorWhoTV (1, 2)Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *