Odnaleziony wywiad z Williamem Hartnellem!

Jeszcze w październiku ukaże się DVD z jedną z przygód Pierwszego Doktora, do której dołączony zostanie nieznany dotąd wywiad z Williamem Hartnellem.

Wywiad przeprowadzony został w Taunton, w garderobie przez występem w pantomimie „Kot w butach”, trzy miesiące po odejściu aktora z „Doctora Who”.

Hartnell opowiadał o tym, jaką trudność sprawiała mu gra w scenach z Dalekami – rozpraszał go ich brak ludzkich oczu. Zapytany o rozwój kariery po roli Doktora, która przyniosła mu zupełnie nowy rodzaj sławy, zapowiedział, że odniesie sukces w czymś innym, bo jest wszechstronnym aktorem filmowym i teatralnym. Wspomina, że w młodości był śpiewakiem i tancerzem.

Postać Doktora określił jako „skrzyżowanie Czarnoksiężnika z Oz ze Świętym Mikołajem”.

hartnell

Nagranie zostało wyemitowane 17 stycznia 1967 roku. W 2009 udało się je odnaleźć Richardowi Bignellowi – prześledził ramówki programów informacyjnych regionalnych oddziałów BBC, by sprawdzić, czy któraś z nich nie przeprowadziła wywiadu z Hartnellem podczas jego czterotygodniowego tournee z pantomimą. Z dwóch wywiadów zachował się tylko jeden – przeprowadzony przez bristolski program „Points West”. Został natychmiast wysłany do Londynu i zdigitalizowany.

Trzyminutowe nagranie zostanie wydane na DVD razem z odcinkiem „The Tenth Planet” – ostatnią telewizyjną przygodą Pierwszego Doktora – jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: doctorwho.tvExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *