Co wiemy o odcinku świątecznym?

Boże Narodzenie już za miesiąc i choć przed nami jeszcze wielki finał 9. serii, o następującym po nim świątecznym odcinku wiemy coraz więcej. Mnóstwo spoilerów!

Tydzień temu pisaliśmy, co już wiemy: że tegoroczny odcinek świąteczny zawierać będzie spotkanie Dwunastego Doktora z River Song, ta jednak nie od razu pozna, że ma do czynienia właśnie z Doktorem… W ciągu ostatnich dni BBC ujawniło sporo nowych informacji. Znamy już, na przykład, oficjalny opis odcinka:

Jest Boże Narodzenie. Doktor ukrywa się w odległej ludzkiej kolonii przed kolędami i opaskami z reniferowymi rogami. Ale kiedy dociera do niego wołanie o pomoc ze statku kosmicznego, który się rozbił, zostaje nagle wcielony przez River Song do jej ekipy i wciągnięty w pościg przez całą galaktykę.

Król Hydroflax (Greg Davies) jest wściekły, a jego mechaniczny strażnik wymknął się spod kontroli i chce ich wszystkich dopaść! Czy Nardole (Matt Lucas) zdoła przetrwać? I kiedy River Song wreszcie odkryje, że jej nowy towarzysz to Doktor?

Wszystko zostanie ujawnione na pokładzie okrętu kosmicznego pełnego superzłoczyńców, którego celem jest miejsce, którego Doktor unika od bardzo dawna.

Wiemy również, w którym miejscu pokręconej linii czasowej River będzie się rozgrywać akcja tego odcinka: Steven Moffat ujawnił, że Song, którą spotka Dwunasty Doktor, ma świeżo w pamięci… jego rozstanie z Pondami, które widzieliśmy w Aniołach na Manhattanie (“Angels Take Manhattan”) trzy lata temu. To bardzo interesujące, że Doktor, zapewne rozżalony ciągle po stracie Clary, spotka River, która spodziewałaby się raczej żałoby po Amy i Rorym. (Zauważcie, że ona owszem, spotkała Clarę… ale była to River-po-Bibliotece. Ta River, jak sądzę, Clary nigdy nie widziała?). Moffat zauważył wprawdzie, że fakt ten nie ma znaczenia, ale kto by mu tam wierzył.

Nasz ulubiony scenarzysta przyznał również, przy okazji, że odcinek świąteczny mógł być jego ostatnim (ale, jak wiemy, nie jest) – to jeden z powodów, dla, których pojawia się w nim River. Innym jest fakt, że twórcy nie chcieli wprowadzać nowego towarzysza od razu po odejściu Clary.

Czego możemy się spodziewać po spotkaniu River Song i Dwunastego Doktora? Steven Moffat powiedział:

Oni są teraz – z naszego, ludzkiego punktu widzenia – idealną parą. Aktorzy są zbliżeni wiekiem, to para seksownych, dojrzałych osób. Alex Kingston z Mattem Smithem mogła wyglądać dziwnie – teraz jednak oboje pasują do siebie wizualnie.

Wiernych fanów serialu może ucieszyć, że będzie sporo nawiązań do złotego wieku wspólnych podróży Doktora i River – także do przygód, których nigdy nie widzieliśmy. W tym odcinku zobaczymy pana i panią Who w pełnej chwale. To będzie świetna zabawa.

I jeszcze, na deser, mamy dla was zdjęcie promujące odcinek…

Here’s a BRAND NEW IMAGE of Peter Capaldi and @alexkingstonofficial from the upcoming #DoctorWho Christmas special!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Doctor Who (@doctorwho_bbca)

Tegoroczny odcinek świąteczny zadebiutuje 25 grudnia. Godzina emisji nie jest jeszcze znana. Jak sądzicie, co nas czeka na święta? Co chcielibyście zobaczyć w tym odcinku?

Źródło: DoctorWhoTV,  RadioTimes, RadioTimes, BlogtorWho

Daj na ciastko!


Profesjonalna (aca)fanka, miłośniczka pokręconych fabuł Moffata, kosmitów, smoków i szynszyli o imionach pożyczonych od towarzyszek Doktora.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Co wiemy o odcinku świątecznym?

  1. Tylko nie dawajcie tej grubej babki z suchymi żartami jako nowego kompana wskrzeście clare znając pecha bedzie to ten gruby babsztyl czyli zona doktora albo missi czy jak jej tam było

  2. A myślałem, że pozbyliśmy się już River na dobre. Doktor już się żegnał z River hologramem a teraz spotyka ją żywą, to trochę okrutne. Pewnie się wyjaśni, że River jak wtedy mówiła “spoilers” (a dziwne teorie na temat tego powstały) to słyszała już od dwunastego, że Clara tamto przeżyła i zmarła inaczej. I “pożegnaj się tak jakbyśmy się mieli jeszcze spotkać” River to troll.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *